Gm. Dorohusk: Wyjazd wysokiego ryzyka

  • 27.10.2021, 07:26
  • MP
Gm. Dorohusk: Wyjazd wysokiego ryzyka
Naprawa nawierzchni na odcinku DK-12 pomiędzy miejscowościami Ludwinów a Okopy mocno daje się we znaki kierowcom. Szczególnie tym, którzy próbują wyjechać z bocznych dróg. Nieświadomie powodują zagrożenie, kiedy nagle okazuje się, że trafiają wprost na "sznur" samochodów i nie mają możliwości zjazdu.

- Po obu stronach "dwunastki" stoją osoby, które kierują ruchem, ale z Zamieścia trzeba wyjeżdżać "na czuja" - skarży się jeden z kierowców. - To najszybsza i najbardziej komfortowa droga do Chełma, więc codziennie korzysta z niej mnóstwo mieszkańców. A naprawdę trudno ocenić, z której strony remontu został akurat puszczony ruch. Większość ryzykuje i jedzie, póki nie jest zmuszona do zjazdu na bardzo wąskie pobocze.

Remont odbywa się na kilkukilometrowym odcinku, więc spieszącym się kierowcom trudno czekać na tyle długo, żeby mieć pewność, czy akurat nie wjadą "pod prąd". W tej sprawie skontaktowaliśmy się z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która nadzoruje przebiegiem prac w tamtym miejscu.

- Na obu końcach remontowanego odcinka drogi została ustawiona akomodacyjna sygnalizacja świetlna, która dostosowuje się do natężenia ruchu. Jest tam również wprowadzone kierowanie ręczne dla dodatkowej poprawy przejezdności i bezpieczeństwa - mówi Zdzisław Tworek, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem lubelskiego oddziału GDDKiA. - Niemniej, rzeczywiście podczas takich prac zabezpieczone powinny być również drogi dojazdowe, więc przekażemy te sygnały do oddziału w Chełmie.

Czytaj również: Marek Kliszcz z Rożdżałowa w "Jednym z dziesięciu"

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe