Chełm: Prezes MPEC zrezygnował

  • 26.10.2021, 08:38
  • AN
Chełm: Prezes MPEC zrezygnował
Artur Jędruszczuk złożył rezygnację z funkcji prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak tłumaczy, nie chce odejść z firmy, a jedynie ze stanowiska jej szefa.

W rozmowie z nami Jędruszczuk stwierdził, że rezygnuje z funkcji z przyczyn zdrowotnych. Z zamiarem tym, jak tłumaczy, nosił się już od jakiegoś czasu. Wcześniej informował o swoich planach radę nadzorczą.

- Złożyłem rezygnację z funkcji, nie z pracy. Nie szukam innej. Chciałbym nadal pracować w MPEC i służyć jak najlepiej tej firmie - zapewnia. - Nie wiem jednak, co na to mój następca...

Sytuacja MPEC nie jest najlepsza. Nieoficjalnie mówi się, że w spółce zaplanowane zostały zwolnienia, na które Jędruszczuk nie chciał się zgodzić, dlatego zrezygnował ze stanowiska. Doszły też do nas głosy, że podobno władze miasta miały już od jakiegoś czasu "swojego" kandydata na prezesa - prosto ze stolicy...

Sprawa wydaje się nieco dziwna, zwłaszcza że pierwszy kontrakt Jędruszczaka skończył się w sierpniu tego roku i wtedy mógł po prostu zrezygnować. Tymczasem we wrześniu podpisał kolejny, na najbliższe trzy lata i wytrwał zaledwie dwa miesiące.

- Artur Jędruszczuk złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, jednakże od strony formalnej nie został odwołany. Sprawa jest obecnie procedowana, a o jej szczegółach, wynikach i o personaliach ewentualnego następcy będziemy informować na bieżąco - wyjaśnił nam Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta miasta.

Artur Jędruszczuk prezesem spółki został pod koniec lutego 2019 roku. Wcześniej pracował w firmie na stanowisku głównego inżyniera ds. eksploatacji. 

Wynik finansowy spółki MPEC za 2020 rok to 2 mln 532 tys. zł netto na minusie. To najwyższa strata, jaką odnotowano w spółkach miejskich w ubiegłym roku.

Czytaj również: Nowa metoda naciągaczy - oszustwa na czerwoną pinezkę

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mpecowiec
mpecowiec 27.10.2021, 21:44
Twarz i honor już dawno stracił, czego teraz jeszcze szuka? A może boi się, że go pracownicy na taczce wywiozą.
Judasz
Judasz 26.10.2021, 16:04
Szmaciarz i kałuża w jednej osobie
Josef z Bazin
Josef z Bazin 26.10.2021, 09:39
cyt... Nie szukam innej. Chciałbym nadal pracować w MPEC i służyć jak najlepiej tej firmie - zapewnia.- pozyjemy zobaczymy ile w tym prawdy a ile falszu
- cyt Doszły też do nas głosy, że podobno władze miasta miały już od jakiegoś czasu "swojego" kandydata na prezesa - prosto ze stolicy.- jak sie nie ma pojecia o co chodzi to najlepiej wstawic W-ke i i UM z Prezydentem - moze dziennikarze ST wzieli by sie za swoja rzetelnosc i poprawili obiektywnosc a nie pierniczyli glupoty

Pozostałe