Chełm: Osadzeni będą produkować meble

  • 22.10.2021, 08:39
  • (apm)
Chełm: Osadzeni będą produkować meble Łukasz Bielak z ZK w Chełmie
Dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie podpułkownik Andrzej Weremko podpisał umowę z Januszem Bartoszukiem, prezesem firmy BH Meble, która specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, dotyczącą odpłatnego zatrudnienia osadzonych.

Prezes BH Meble zatrudni tylu skazanych, ilu będzie mu potrzebnych do pracy. Firma, którą zarządza, specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych do wnętrz: hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, domów seniora, moteli, restauracji, statków wycieczkowych, ośrodków szkoleniowych oraz prywatnych apartamentów.

- Dzięki możliwości wykonywania pracy odpłatnej skazani są w stanie wywiązywać się z ciążących na nich zobowiązań komorniczych czy alimentacyjnych. Ponadto wykonywanie pracy w istotny sposób wpływa na przygotowanie osadzonych do życia w społeczeństwie poprzez kształtowanie nawyku pracy, nauczanie zawodu, a także przybliża do sposobu funkcjonowania w warunkach wolnościowych i powstrzymania się od powrotu do przestępstwa – powiedział porucznik Łukasz Bielak, rzecznik prasowy Zakładu karnego w Chełmie.

Nawiązanie współpracy z przedsiębiorcą jest efektem realizacji przez Służbę Więzienną, we wszystkich jednostkach penitencjarnych w Polsce, programu „Praca dla więźniów”.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe