Chełm: Basen zewnętrzny i sauna na dachu

  • 21.10.2021, 07:54 (aktualizacja 21.10.2021, 08:15)
  • AN
Chełm: Basen zewnętrzny i sauna na dachu
- Basen zewnętrzny i sauna na dachu to marzenie nie tylko nasze, ale przede wszystkim naszych klientów - podkreśla prezes spółki administrującej chełmskim aquaparkiem. Zaprzyjaźniona firma opracowała wstępny projekt, teraz trzeba rozglądać się za pieniędzmi na jego realizację.

- Nasz cel to stworzenie najbardziej atrakcyjnego parku wodnego we wschodniej części Polski. Nowoczesnego, ekologicznego i odpowiadającego na całoroczne potrzeby naszych gości - informuje Artur Juszczak.

Jak podkreśla prezes spółki, pomysł na nową inwestycję to wyjście naprzeciw oczekiwaniom, sugestiom, uwagom i pomysłom gości aquaparku. Projekt ma być realizowany w najbliższych latach, przy czym okres realizacji uzależniony jest od pozyskania dofinansowania. 

- Na pewno nie będziemy realizować tego projektu za własne środki. Liczymy, że wraz z nowym rokiem, ruszy nowe programowanie unijne i uda się pozyskać pieniądze z funduszu norweskiego, gdzie wkład własny nie obowiązuje - tłumaczy Juszczak. - Może być też tak, że rozbudowa prowadzona będzie etapami, jesteśmy na to przygotowani.

Szacunkowy koszt rozbudowy aquaparku to 5-6 mln zł. Spółka ma już wstępny projekt koncepcyjny autorstwa firmy TK Holding, która projektowała cały obiekt. Chodzi o wybudowanie dodatkowego basenu zewnętrznego, usytuowanego na wysokich filarach od strony parkingu oraz sauny zewnętrznej wraz z tarasem widokowym na dachu kompleksu.

- TK Holding to firma, z którą współpracujemy od dawna, sponsorują naszych saunamistrzów. Przygotowanie projektu nie było dla nich żadnym problemem, ponieważ bardzo dobrze znają nasz obiekt. Dokument przygotowali dla nas bezpłatnie - dodaje Juszczak.

Czytaj też: Wzmożone kontrole sanepidu i policji w sklepach

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe