Chełm: Zgłosił rozbój i rozpoznał sprawcę w... komendzie policji

  • 20.10.2021, 11:25
  • Informacja prasowa
Chełm: Zgłosił rozbój i rozpoznał sprawcę w... komendzie policji
31-letni obywatel Ukrainy przyszedł do chełmskiej komendy zgłosić rozbój. Napotkany przypadkowo mężczyzna z którym spożywał alkohol pobił go i zabrał mu telefon oraz portfel z dokumentami. W tym samym czasie na komendę zgłosił się na dozór 31-latek. Pokrzywdzony rozpoznał go i wskazał jako sprawcę. Mieszkańcowi Chełma zamieniono dozór na tymczasowy areszt.

Zgłoszenie o rozboju dyżurny komendy otrzymał w minioną sobotę (16 października). Z relacji pokrzywdzonego 31-letniego obywatela Ukrainy wynikało, że spożywał alkohol w jednym z mieszkań w Chełmie z przypadkowo napotkanym mężczyzną.

- W pewnej chwili został przez niego uderzony butelką w głowę i pobity. Skradziono mu portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartami bankomatowymi oraz telefon komórkowy. Straty oszacował na kwotę ponad 700 złotych. W pewnej chwili wydostał się z mieszkania i wezwał służby. Została mu udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna nie potrafił wskazać miejsca, w którym doszło do tego zdarzenia - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Następnego dnia, gdy były wykonywane z jego udziałem kolejne czynności procesowe, rozpoznał w budynku komendy sprawcę, który w tym czasie zgłosił się na dozór. Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 31-latek bez stałego miejsca zamieszkania notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Starsi pasażerowie oburzeni tym, że młodzież jeździ autobusami bez maseczek

 

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe