Chełm: Dalej jeżdżą bez maseczek!

  • 20.10.2021, 08:38 (aktualizacja 20.10.2021, 08:44)
  • AN
Chełm: Dalej jeżdżą bez maseczek! Facebook Chełmskie Linie Autobusowe
Starsi mieszkańcy miasta, pasażerowie Chełmskich Linii Autobusowych skarżą się, że młodzież za nic ma komunikaty o obowiązku noszenia w autobusie maseczek. - Nic nie pomaga, za nic mają przepisy. A jak ktoś im zwróci uwagę, to są niegrzeczni - tłumaczy nasz rozmówca.

Praktycznie od września nie ma tygodnia, abyśmy nie otrzymywali skarg od mieszkańców, że niewiele osób przestrzega nakazu noszenia maseczek w autobusach komunikacji miejskiej. Chełmianie skarżą się. że dotyczy to głównie ludzi młodych.

- Zaczęła się szkoła i zaczęło się jeżdżenie autobusami. Niestety młodzi ludzie nie zważają na bezpieczeństwo starszych i nie noszą maseczek. Nikt już na to nie reaguje. I trudno się dziwić, bo sam doświadczyłem tego chamstwa, jak zwróciłem uwagę - mówi nasz Czytelnik. - Jedni udają, że nie widzą zakazu, inni udają, że mają maseczki, tyle że wiszą one pod brodą. A tymczasem mamy na Lubelszczyźnie największy wzrost zachorowań.

Mężczyzna jest oburzony, że nad sytuacją nie panuje sanepid ani policja, o spółce CLA już nie wspominając. Nikt nie egzekwuje zakazu, więc nikt go nie przestrzega. Jak zapewnia rzeczniczka komendy miejskiej Ewa Czyż, policja kontroluje mieszkańców na tyle, na ile to możliwe.

Czytaj również: Zamieszanie wokół leciwego dębu

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zby
zby 24.10.2021, 10:41
Jak się znajdą pod respiratorem zmienią zdanie..kołtuństwo !
Sylwester
Sylwester 21.10.2021, 10:57
jak ktoś nie umie czytać na drzwiach co pisze to niech nie wsiada do autobusu. Jak ktoś nie chce nosić maseczki to niech idzie piechotą - na otwartej przestrzeni, a nie naraża na niebezpieczeństwo innych. Ja się pytam, gdzie jest w końcu sanepid i policja ?
miki
miki 20.10.2021, 09:16
typowe buractwo

Pozostałe