Chełm: WeRwA z nagrodą od Gai

  • 20.10.2021, 08:17
  • AN
Chełm: WeRwA z nagrodą od Gai
W Warszawie odbyła się finałowa, ogólnopolska gala z okazji Międzynarodowego Święta Drzew. Była to okazja do wyróżnienia najbardziej aktywnych organizacji działających na terenie całego kraju.

Wydarzenie zorganizowali ekolodzy z Klubu Gaja pod patronatem prezydenta Warszawy i przy współpracy z Lasami Państwowymi. Jedna z ośmiu statuetek "Czarodziejskiego Drzewa" przyjechała do Chełma. Otrzymało ją Stowarzyszenie WeRwA za działania przeprowadzone w ramach ubiegłorocznego Święta Drzew, w tym za "akcję sadzenia drzew na terenie miejskich osiedli". Oprócz sadzenia drzew przeprowadzono także informacyjną akcję medialną oraz plebiscyt Drzewo Chełma 2020. WeRwA była jedynym nagrodzonym stowarzyszeniem, pozostałe nagrody trafiły do szkół, przedszkoli i osób indywidualnych.

- Bardzo się cieszymy z tej nagrody, tym bardziej że to był nasz pierwszy udział w tym prestiżowym konkursie. Ten sukces nie byłby możliwy bez współpracy z chełmskimi mediami oraz wieloma innymi partnerami, w tym szczególnie z prezeską Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ewą Jaszczuk. Statuetka jest ważna, motywująca, ale najważniejsze jest to, że zasadzone drzewa będą znakomicie służyły obecnym i przyszłym mieszkańcom naszego miasta - podsumowuje Anna Gorczyca, prezes stowarzyszenia.

Warto zaznaczyć, że w tym roku członkowie stowarzyszenia kontynuowali ubiegłoroczne działania. Prawie dwieście drzewek zostało posadzonych na terenach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i SM Eskulap. Sadzonki za pośrednictwem WeRwY mógł otrzymać każdy mieszkaniec miasta. Skorzystało z tego dwanaście osób, które łącznie otrzymały ponad 150 drzewek. Sadzonki nieodpłatnie przekazało Nadleśnictwo Chełm. Równolegle w ramach projektu "Elektrośmieci usuwamy, Chełm zadrzewiamy" sfinansowanego przez miasto, stu mieszkańców otrzymało talony na zakup dowolnych drzew i krzewów. Dzięki temu Chełm, uważany za zielone miasto, będzie jeszcze bardziej zielony.

Teraz czytane: Przyszpitalna poradnia przestanie straszyć

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe