Chełm: Cyfryzacja za prawie 6 milionów złotych

  • 19.10.2021, 08:21
  • AN
Chełm: Cyfryzacja za prawie 6 milionów złotych Facebook Miasto Chełm
Rozpoczęła się realizacja projektu cyfryzacji Urzędu Miasta Chełm oraz jednostek podległych. Niemal wszystkie miejskie placówki otrzymają sporo nowego sprzętu informatycznego.

Pieniądze na ten cel ratusz otrzymał z unijnych środków w ramach lubelskiego RPO. Kwota jest niebagatelna i wynosi prawie 6 mln zł. Na pierwszy ogień idą nowe komputery stacjonarne, laptopy oraz towarzyszące im akcesoria.

- W czwartek rozpoczęło się ich wydawanie jednostkom organizacyjnym oraz placówkom oświatowym. Łącznie sprzęt przekazano ponad 40 podmiotom - poinformował w ubiegły piątek Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

To początek realizacji całego, dużego projektu, którego celem będzie wdrożenie kilkudziesięciu e-usług, z których skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy administracji. Jeśli chodzi o jednostki miejskie, to nowy sprzęt otrzymali m.in. Chadek, chełmskie muzeum, biblioteka, MOSiR, Chełmskie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie czy zespół żłobków.

- Na razie dostaliśmy w sumie siedem laptopów różnego typu i dziewięć monitorów. Sprzęt zostanie w najbliższym czasie przekazany pracownikom z działów merytorycznych. Będzie wykorzystywany m.in. do opracowywania dokumentacji. Nowy zestaw otrzyma także pracownik działu finansowego - informuje Natalia Jędruszczak, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Nowoczesne komputery otrzyma także 29 placówek oświatowych, zarówno przedszkoli, jak i podstawówek oraz szkół średnich.

Teraz czytane: Zapłacisz albo spalę ci auto!

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe