Chełm: Uczestniczka protestu chce zadośćuczynienia od miasta

  • 19.10.2021, 07:28 (aktualizacja 22.10.2021, 08:48)
  • DBEZ
Chełm: Uczestniczka protestu chce zadośćuczynienia od miasta
Katarzyna Lewandowska, autorka petycji do Rady Miasta Chełm w sprawie zmiany granic, twierdzi, że bezprawnie ujawniono jej dane adresowe. Chce w zamian zadośćuczynienia.

Pani Katarzyna uczestniczyła w proteście, który zorganizowano przed Urzędem Miasta Chełm 30 września. Złożyła wówczas w biurze podawczym swoją petycję do Rady Miasta Chełm.

- Wyraziłam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, zgodnie z ustawą o petycjach. Rozumiem, że petycja musiała zostać upubliczniona na stronie biuletynu informacji publicznej. Nie wyraziłam jednak zgody na udostępnienie mojego adresu osobom nieuprawnionym - mówi Katarzyna Lewandowska, uczestniczka protestu przeciwko przyłączeniu ośmiu sołectw gminy Chełm do miasta Chełma.

Jak twierdzi, przez siedem dni jej petycja była w całości udostępniona w Internecie. Każdy, kto chciał, mógł sobie sprawdzić, gdzie mieszka jedna z uczestniczek protestu. W ostatnich tygodniach stała się ona znana i rozpoznawalna nie tylko w mediach lokalnych. Jej zdjęcia publikowały też media ogólnopolskie. Ma prawo się obawiać o swoje bezpieczeństwo, tym bardziej że od kiedy zaczęła walczyć o prawa mieszkańców gminy Chełm i współorganizuje protesty, spotyka się z hejtem w Internecie. Jak twierdzi, w tej sytuacji urzędnicy powinni dochować wszelkich zasad bezpieczeństwa przy udostępnianiu jej danych, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej i RODO.

- W związku z naruszeniem moich dóbr osobistych złożyłam pisma do inspektora ochrony danych osobowych, rady miasta i prezydenta. Jak dotąd bez odpowiedzi - mówi. - Mam wszystkie dowody. Zrobiłam zrzuty ze strony internetowej. Wystąpiłam do urzędu miasta o zadośćuczynienie na moją rzecz i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dodaje.

Lewandowska zażądała też, by miasto powiadomiło o zaistniałej sytuacji prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapytaliśmy o tę sprawę Damiana Zielińskiego z chełmskiego ratusza. Odpowiedzi w piątek nie nie otrzymaliśmy. 

Teraz czytane: Sklepy Gama pomagają zwierzętom

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaczor Donald
Kaczor Donald 20.10.2021, 11:34
fantasy-story Lewandowskich -PR dzialania obliczone na tani populizm - niech pokaze te rzekome grozby - moze listy-zdjecia - bzdety jakich malo kobiecie zamarzyla sie kariera w TVN i prze na szkielko a terza szuka rozglosu i poklasku.- do roboty w pole kartofle zbierac niech sie wybierze ,a nie "mieszczanke" bedzie udawac i zaklocac porzadek miejski w Lublinie
miki
miki 19.10.2021, 20:55
to śmiało można udać się na spacer i blokować wyjazd z posesji tak jak ci co blokowali krzyżówki lubelskie w piątek i wk... kierowców

Pozostałe