Chełm: Kuropatwy wracają na Lubelszczyznę

  • 14.10.2021, 08:27 (aktualizacja 14.10.2021, 10:20)
  • AN
Chełm: Kuropatwy wracają na Lubelszczyznę
Pięć kół łowieckich z naszego regionu bierze udział w programie mającym na celu odbudowę populacji kuropatw. W bieżącym roku samorząd województwa lubelskiego zakupił 3300 ptaków tego gatunku, aby wypuścić je na naszym terenie.

- W ostatnich latach widzimy wyraźny regres populacji kuropatw, które kiedyś stanowiły ozdobę naszych pól i łąk. Nasz program przynosi efekty. Coraz częściej spotykane są stada tych ptaków, o czym informują nas okoliczni mieszkańcy - mówi członek zarządu województwa Zdzisław Szwed.

„Program odbudowy populacji zwierzyny drobnej w województwie lubelskim w latach 2009-2020” realizowany jest przez samorząd województwa wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Polskim Związkiem Łowieckim.

Koła łowieckie zostały wybrane na podstawie kilku kryteriów m.in. wprowadzenia zakazu polowań na kuropatwy przez okres trzech lat. Do programu zakwalifikowały się m.in.: koło łowieckie nr 22 Chełmskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa w Chełmie, koło łowieckie nr 23 Szarak w Chełmie, koło łowieckie nr 82 Dubelt w Chełmie, koło łowieckie nr 85 Sokół w Chełmie i koło łowieckie nr 50 Cietrzew w Dubecznie.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Pałecznica (w powiecie lubartowskim) wypuszczono 100 kolejnych kuropatw. Koszt zakupu kuropatw wyniósł blisko 110 tys. zł.

Czytaj również: Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe