Dąbrowska z kwalifikacją na mistrzostwa Polski

Dominika Dąbrowska (Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy w Chełmie) wywalczyła kwalifikację do krajowego czempionatu w podnoszeniu ciężarów w kategorii U-15. W rozegranych w Małaszewiczach Mistrzostwach Województwa Lubelskiego podopieczna Marka Konaszczuka zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

- Dominika startowała w kategorii młodziczek. Kwalifikację uzyskiwały trzy najlepsze zawodniczki. Cieszymy się, że wśród nich znalazła się również nasza reprezentantka – mówi Marek Konaszczuk, trener LUKS-u Chełm.

Dominika Dąbrowska rywalizowała w kategorii wagowej 49 kg. W dwuboju uzyskała 73 kg (w rwaniu 35 kg – rekord życiowy, w podrzucie 38 kg). Wynik ten dał jej trzecie miejsce na podium oraz kwalifikację do krajowego czempionatu, który w dniach 21-23 października odbędzie się w Ciechanowie.

W Małaszewiczach rozgrywany był równolegle X Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol. W ramach tych zawodów reprezentanci chełmskiego klubu wywalczyli dwa medale. Srebro w kat. +109 kg zdobył Sebastian Orzeł, który w dwuboju uzyskał aż 213 kg (w rwaniu 95 kg, w podrzucie 118 kg – rekord życiowy). Na drugim miejscu podium zameldował się również Dorian Jarosz, który po dłuższej przerwie wrócił do rywalizacji na pomoście. Startując w kat. 61 kg, reprezentant Chełma uzyskał w dwuboju 135 kg (w rwaniu 60, w podrzucie 75 kg). O podium otarł się Jakub Siemczuk (również kat. 61 kg). Walkę o brąz chełmianin przegrał o zaledwie 1 kg, uzyskując w dwuboju 118 kg (w rwaniu 50 kg, w podrzucie 68 kg). Na pocieszenie pozostaje fakt, że oba wyniki są nowymi rekordami życiowymi tego zawodnika.

Czytaj również: Na pomoc psiakowi