Chełm: Urzędnicy skontrolują szamba

  • 13.10.2021, 08:01
  • AN
Chełm: Urzędnicy skontrolują szamba
To będą dwa ciężkie miesiące dla pracowników chełmskiego ratusza. Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej magistratu, w październiku i listopadzie urzędnicy sprawdzać będą, czy chełmianie legalnie oczyszczają swoje szamba.

Urzędnicy przeprowadzą kontrole posesji wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Na szczęście chodzi tylko o wymaganą dokumentację. Podczas kontroli będą sprawdzane umowy oraz dokumenty potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych. Oczywiście muszą to być umowy z przedsiębiorcami uprawnionymi do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Urząd zapowiada kontrole, ale też ostrzega: osoby, które nie mają podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych, powinny to uczynić bezzwłocznie.

Jeśli ktoś mimo ostrzeżenia nie będzie miał stosownej umowy, będzie traktowany jak osoba, która uchyla się od obowiązku zapisanego w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Za to grozi kara grzywny.

W przypadku nieruchomości podłączonych do miejskiej sieci kanalizacyjnej ogłoszenie oczywiście nie obowiązuje.

Czytaj również: PCK prowadzi zbiórkę dla uchodźców

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe