Czarny protest pracowników policji

  • 12.10.2021, 09:52
  • (apm)
Czarny protest pracowników policji
W chełmskiej komendzie policji, jak w większości komend w Polsce, część pracowników cywilnych ubrała się w piątek na czarno. Bo to czarny - na razie łagodny - protest tych, którzy nie są mundurowymi, ale każdego dnia wspomagają ich pracę. W ten symboliczny sposób sprzeciwiają się pomijaniu ich przy podwyżkach uposażeń funkcjonariuszy.

Pracują w policji w administracji, m.in. w wydziałach technicznych, logistycznych, w biurze, to też informatycy czy programiści. Protestują, bo zostali pominięci w podwyżkach, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznało mundurowym.

- Czarny protest polega na tym, że pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty, aby zwrócić uwagę przełożonych i rządzących na to, że wykonujemy bardzo odpowiedzialną pracę za krytycznie niskie wynagrodzenie. Nikt nie chce z nami rozmawiać, nie mamy oparcia w związkach, więc sami działamy, by zwrócić uwagę na naszą trudną sytuację - mówi Agnieszka Szczygielska, pracownik cywilny z komendy wojewódzkiej w Lublinie. - Nie będziemy dłużnej bezczynnie czekać, bo jesteśmy już tą sytuacją sfrustrowani.

W akcji biorą udział wszystkie lubelskie komendy policji. Także w Chełmie pracownicy cywilni pokazali swój sprzeciw.

- Znaczna część pracowników nosi dziś odzież w czarnych barwach. Pracujemy jednak tak jak codziennie, skrupulatnie i rzetelnie - usłyszeliśmy w piątek od jednego z pracowników cywilnych z chełmskiej policji.

Są rozgoryczeni, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pominęło ich przy przyznawaniu podwyżek. Twierdzą, że zarabiają zdecydowanie za mało (w lubelskich jednostkach pracownicy techniczni od 2300 do 2500 zł "na rękę" i do około 2800  zł w korpusie służby cywilnej), a poza tym nie przysługuje im m.in. wypłata pieniędzy z tytułu relokacji, choć tak jak mundurowi bywają przenoszeni.

Teraz czytane: Czwarta fala dotarła do chełmskiego szpitala

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe