Chełm: Miłorząb Drzewem Roku

  • 11.10.2021, 12:30
  • AN
zwycięski miłorząb dwuklapowy i sadzenie drzewek Fot. Stowarzyszenie WeRwA Z lewej zwycięski miłorząb dwuklapowy, z prawej kadr z sadzenia drzewek w Chełmie
Miłorząb dwuklapowy rosnący na dziedzińcu dawnego Instytutu Maryjskiego, obecnie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich wygrał organizowany przez stowarzyszenie Werwa plebiscyt na Drzewo Chełma.

Zwycięstwo jest zdecydowane, pomnikowe drzewo zdobyło 297 głosów. Drugie miejsce zdobył jesion rosnący przy ul. Piłsudskiego 5, który otrzymał 116 głosów, a trzecie lipka Oli z parku międzyosiedlowego, która zgromadziła 29 głosów.

Liczna głosów na kolejne drzewa była następująca:

  • Jesion wyniosły rosnący przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 26 głosów;
  • Katalpa zwyczajna rosnąca w CH Wschód przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 24 głosy;
  • Jesion rosnący przy klubie Cement-Gryf Chełm na ul. Kąpieliskowej i dąb Niepodległości rosnący na Górce – po 14 głosów.

Z głosujących osób wybraliśmy jeszcze trzy osoby, dla których mamy talony na rośliny ufundowane przez Miasto Chełm. Po odbiór kuponów do sklepu Metro przy ul. Pijarskiej 5 zapraszamy Elżbietę Chomik, Alicję Dynysiuk i Arlettę Wiśniewską. Kupony są ważne do 15 października.

W sobotę (9 października), tj. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Drzew członkowie stowarzyszenia WeRwA wspólnie z partnerami z Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Polska 2050 Chełm posadzili na chełmskich osiedlach ponad 100 drzewek i krzewów.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe