Chełm: Mieszkańcy Lubelskiej doczekali się remontu

  • 11.10.2021, 11:00
  • AN
fragment ulicy lubelskiej do remontu
W piątek rozpoczął się długo wyczekiwany remont odcinka ulicy Lubelskiej między aquaparkiem a ulicą Koszarową. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i omijać modernizowany odcinek ulicą Rejowiecką.

Prace prowadzone są przez firmę BG Construction. Przebudowa obejmuje ostatni niewyremontowany odcinek głównej ulicy miasta na osiedlu Zachód. Chodzi o część od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Koszarową. Jak informują przedstawiciele wykonawcy, kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ul. Rejowiecką. Zapewniony zostanie jedynie dojazd do posesji mieszkalnych oraz jednostki wojskowej. W związku z pracami zmianie ulegną również kursy Chełmskich Linii Autobusowych. Autobusy omijać będą ten odcinek ulicą Rejowiecką.

- W związku z remontem autobusy linii nr 2, 9, 13, 14 będą kursowały objazdem przez ul. Szpitalną i Rejowiecką. Pominięte przystanki dla tych linii to: Lubelska/JW, Lubelska/Leg. Polskich i Lubelska McDonald’s. Autobusy tych linii będą zatrzymywać się na przystankach na objeździe. Szczegóły pod nr tel. 82 5622306 - wyjaśnia zarząd CLA.

Jak informują miejscy urzędnicy, w ramach tego zadania wykonawca wymieni chodnik, wykona ścieżkę rowerową, której dotychczas nie było i przebuduje oświetlenie, a także usunie kolizję z istniejącą infrastrukturą oraz wymieni oznakowanie pionowe i poziome. Przed wejściem wykonawcy na teren budowy, na ul. Lubelskiej swoje pracy wykonywało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Przebudowa jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 11.10.2021, 20:02
to już nie ma innych firm? po tej akcji z kolejową powinni dostać "misia"

Pozostałe