Chełm: Skutek Uboczny na Festiwalu Młodych Talentów

  • 07.10.2021, 07:30
  • AN
Chełm: Skutek Uboczny na Festiwalu Młodych Talentów
Wysłali zgłoszenie, pokonali konkurencję i wystąpią na jedynym takim festiwalu. Ich twórczość oceniać będzie jury, któremu przewodniczy Katarzyna Nosowska. W najbliższy piątek całe miasto trzyma kciuki za Skutek Uboczny.

Finał Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie uważany jest za jeden z największych niezależnych konkursów muzycznych w naszym kraju. To szansa dla wielu młodych, aspirujących artystów.

Do tegorocznej edycji swoje zgłoszenie wysłał chełmski zespół Skutek Uboczny, w którego skład wchodzi trzech licealistów: Kacper Lackowski, Bartek Łobodziński i Igor Czechowski. Zespół został dostrzeżony na tle 500 zgłoszeń i zakwalifikował się do finału wraz z dziesiątką innych uczestników z całej Polski. To dla nich ogromne wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że są jednymi z najmłodszych uczestników tegorocznej edycji imprezy.

Skutek Uboczny to zespół muzyczny, który powstał w Chełmie na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Nazwa zespołu, co podkreślają jego członkowie, w pełni oddaje okoliczności powstania. Muzyków połączyły bowiem przeróżne zbiegi okoliczności. Pomimo obowiązków szkolnych, udaje im się połączyć pasję z życiem codziennym. Na co dzień pracują w studiu domowym perkusisty, a ich twórczość można odnaleźć na kanale YouTube - Skutek Uboczny.

W Szczecinie chełmianie walczyć będą o Grand Prix festiwalu, którym jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” oraz związane z tym działania promocyjne i public relations, a także bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

W tym roku, oprócz występu młodych zespołów i solistów z całej Polski, na festiwalu zawitają również polskie gwiazdy muzyki alternatywnej, takie jak Krzysztof ZalewskiKasia Nosowska czy Tymek.

Przebieg Festiwalu Młodych Talentów będzie można śledzić na Facebooku.

Czytaj także: Chełmianin wręczył Don Kichota

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe