Chełm: Dzieci czekają na basen

  • 06.10.2021, 21:21
  • AN
pusty basen w szkole
Wszystko wskazuje na to, że pływalnia w Szkole Podstawowej nr 8 zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.

Jak poinformowała wiceprezydent Dorota Cieślik, wykonawca ma czas do końca września. Na dniach przeprowadzone mają być odbiory. Jeśli komisja uzna, że wszystko jest w porządku, pływalnia zostanie otwarta w połowie października. Władze miasta nie wykluczają hucznej imprezy.

Z nowej pływalni będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy miasta. Basen ma dno ze stali szlachetnej i nowoczesne filtry, wymieniono instalację wodną i wentylacyjną. Dobudowano duży pawilon zewnętrzny, w którym mieszczą się przebieralnie.

Modernizacja nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Przebudowa basenu przy Ósemce kosztować miała ponad 8 mln 500 tys. zł. Obiekt od lat wymagał generalnego remontu. W 2016 roku nadzór budowlany, ze względu na stan techniczny, zamknął pływalnię. Jej remont to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Jakuba Banaszka. Wygląda na to, że dotrzymał słowa.

Czytaj także: Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 09.10.2021, 14:39
Basen w SP8 zamknięta w 2016 roku. W tym samym kiedy miało miejsce otwarcie Parku Wodnego. Zbieg okoliczności? Hmm

Pozostałe