Wydarzenie tygodnia: Spektakl o historiach kobiet stąd

  • 06.10.2021, 09:06
  • AN
plakat spektaklu
8 października odbędzie się premiera nowego przedstawienia Teatru Ziemi Chełmskiej "Stąd". Będzie je można obejrzeć również 10 października.

Tekst powstał na podstawie prawdziwych historii kobiet z Chełma: „Mam 10 lat. Jestem stąd. Tu się urodziłam i tu mieszkam”, „Mam 24 lata. Żyję. Tak mi się wydaje”, „Mam 39 lat, jestem nie tu, gdzie powinnam być”, „Mam 52 lata. Każdy mój dzień jest inny, nowy i pierwszy”. Bohaterki spektaklu, które zgodziły się opowiedzieć swoje historie, wzięły też udział w warsztatach terapeutycznych z psychologiem, na których obecny był również dramaturg.

Na podstawie tych często trudnych, dramatycznych wspomnień powstał scenariusz, będący głosem kobiet z małego, powiatowego miasta na wschodzie Polski. Opowieść naszych bohaterek pokazuje, że nawet z najgorszej sytuacji jest wyjście. W role kobiet wcieliły się: Barbara SzarwiłoBeata Passini, Magda Pick-Borówka i Elżbieta Rojek. Scenariusz sztuki napisał Marcin Wąsowski, on też wyreżyserował przedstawienie.

Premiera sztuki odbędzie się 8 października o godzinie 19. Kolejny spektakl już 10 października o godzinie 17. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach CHDK oraz CKF Zorza.

Czytaj także: Teatr Osterwy zadomowi się w ChDK

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe