Gm. Fajsławice: Uniknie kary, bo nie żyje

  • 05.10.2021, 08:47
  • GD
Gm. Fajsławice: Uniknie kary, bo nie żyje
Sprawca pożaru w sali szpitalnej na krasnostawskiej chirurgii nie zostanie ukarany, bo zmarł po miesiącu od tego zdarzenia. Prokuratura umorzyła śledztwo ze względu na śmierć 65-latka.

Sprawa została oficjalnie zakończona 23 września. Śledczy do tego czasu kompletowali materiał dowodowy i czekali na opinie biegłych. Dalsze czynności okazały się jednak bezprzedmiotowe, bo mieszkaniec gminy Fajsławice nie żyje od trzech miesięcy. Zmarł 16 czerwca br.

Do pożaru doszło 17 maja. Choć hospitalizowany 65-latek był podłączony do aparatury tlenowej, postanowił zapalić papierosa. W efekcie zaprószył ogień i zniszczył salę szpitalną. Trzeba było ewakuować 49 osób. Szybka akcja gaśnicza zapobiegła rozprzestrzenieniu się płomieni. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Jedynie niesforny pacjent, który przemycił do szpitala papierosy i zapalniczkę, miał powierzchowne obrażenia.

Śledczy sprawdzali, czy mężczyzna nie naraził innych pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Spaliła się część wyposażenia sali chorych.

Czytaj również: Szpitale w gotowości

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe