Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu

  • 04.10.2021, 10:27
  • AN, DBEZ
Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu
W czterech szkołach w powiecie chełmskim i trzech w Chełmie wprowadzono nauczanie zdalne. Powód? Coraz więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród uczniów i nauczycieli.

Koornawirus "wycina" coraz więcej klas, które przechodzą na nauczanie zdalne, gdy tylko ktoś z uczniów lub nauczycieli otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przez to w ubiegłym tygodniu niemal całkiem opustoszała szkoła w Okszowie.

- Mamy na kwarantannie, do poniedziałku włącznie, wszystkie klasy od 4 do 8. Zachorował nauczyciel, który uczył w tych klasach - mówi dyrektor Krystyna Zera.

W związku z tym sanepid zorganizował badania przesiewowe dla uczniów i nauczycieli SP w Okszowie. Każdy kto chciał, mógł przyjechać do szkoły i poddać się badaniu. Skorzystało z tego ok. 20 osób. Nawet jeśli ktoś spośród nauczycieli lub uczniów otrzyma pozytywny wynik testu, od wtorku lekcje będą się odbywały stacjonarnie. Uczniowie nie mieli ze sobą kontaktu. Także nauczyciele prowadzili lekcje zdalnie, łącząc się z uczniami z domu.

- Nic nie wskazuje na to, żeby szkoła nadal miała mieć nauczanie zdalne. Frekwencja wśród młodszych dzieci jest bardzo dobra - zapewnia dyrektorka.

Do 4 października zdalne nauczanie będzie w klasie 8 w SP w Leśniowicach. Wynik pozytywny testu na koronawirusa otrzymał jeden z uczniów. Najdłużej w domach pozostaną uczniowie trzech 8 klas w SP Siedliszcze - do 7 października. Zachorował jeden z nauczycieli. Częściowe nauczanie zdalne wprowadzone zostało również w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym, do szkoły uczniowie wracają dopiero 7 października.

W Chełmie częściowe nauczanie zdalne wprowadzone zostało w trzech szkołach. Dwie z nich figurują na liście kuratoryjnej już od kilku tygodni.

- Obecnie na nauczaniu zdalnym są trzy klasy - poinformowała nas w ubiegły piątek Halina Smyk, dyrektor I LO w Chełmie. - Pierwszej klasie kwarantanna skończy się 2 października, drugiej - 3 października, ostatnia klasa ma nauczanie zdalne do 7 października.

Koronawirus krąży w I LO od kilku tygodni. Podobnie sytuacja wygląda w Szkole Podstawowej nr 6, dawnej Jedenastce. To pierwsza szkoła w mieście, w której wykryto koronawirusa. Do końca ubiegłego tygodnia na zdalnym nauczaniu były cztery klasy.

- Od poniedziałku na kwarantannie zostają dwie klasy. Chyba że coś wydarzy się w weekend - powiedział nam w piątek Andrzej Kosiniec, dyrektor SP nr 6.

1 października zakończyła się kwarantanna części uczniów w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie.

Według danych, jakie pod koniec tygodnia opublikowało Kuratorium Oświaty w Lublinie, na częściowym lub całkowitym nauczaniu jest w województwie lubelskim prawie 100 placówek oświatowych.

Czytaj również: Oszukiwali seniorów i taksówkarzy

 

AN, DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czerwonakomuna
czerwonakomuna 22.10.2021, 11:54
tak wygląda RUSKA tresura-cieszę się ,że nie mieszkam już na lubelszczyźnie.
anonim
anonim 09.10.2021, 14:43
Te kwarantanny to jakaś kpina. Jeden uczeń zachoruje-cala klasa na zdalne...a nauczyciele, którzy uczyli w tej klasie nadal pracują z pozostałymi uczniami. Gdzie tu logika?

Pozostałe