Chełm: Bez biletu tylko po mieście

  • 29.09.2021, 06:15
  • DBEZ
Chełm: Bez biletu tylko po mieście
Wraca temat kursów autobusów CLA poza miasto. Gmina Chełm miała nadzieję, że po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji trasy zostaną wydłużone. Chyba jednak nic z tego nie będzie...

Podczas sesji Rady Gminy Chełm radny Marek Chybiak zaapelował do władz miasta o zorganizowanie w przyszłym sezonie letnim transportu dla mieszkańców Chełma nad Zalew Żółtańce. Jak stwierdził, duże grupy z miasta chodzą tam pieszo, przemieszczając się chodnikiem ul. Gminnej. Zdaniem radnego młodzi ludzie chodzą grupami, łapią stopa, przepychają się i stwarzają niebezpieczeństwo spowodowania wypadku. Dlatego jego zdaniem, by tego uniknąć, autobusy miejskie powinny dojeżdżać nad zalew w Żółtańcach.

- Czy transport będzie darmowy, czy płatny, to już leży w gestii rady Miasta Chełma i władz - uważa Chybiak.

Władze Chełma są jednak innego zdania. W sprawie kursów autobusów nad zalew Żółtańce i do Okszowa toczyły się już rozmowy. Spełzły na niczym, bo miasto oczekuje od gminy Chełm dofinansowania na ten cel, a władze gminy nie chcą płacić. I nic się raczej nie zmieniło.

- Miasto podchodzi z wielkim entuzjazmem do pomysłu rozszerzenia siatki połączeń transportu miejskiego na terenie gminy Chełm. Jeśli tylko gmina zechce partycypować w kosztach, będziemy mogli uruchomić dodatkowe linie autobusowe - informuje Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta miasta.

Czytaj również: Czy to było śmiertelne pobicie?

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe