Krasnystaw: Mało chętnych na szczepienia w szkołach

  • 24.09.2021, 07:51
  • GD
Krasnystaw: Mało chętnych na szczepienia w szkołach
Uczniowie i rodzice nie tryskają entuzjazmem w sprawie szczepień młodzieży przeciw Covid-19. Zainteresowanie nimi w miejskich i powiatowych szkołach jest znikome.

Ministerstwo edukacji oferuje możliwość przeprowadzenia szczepień w szkołach. Jeśli pojawi się wystarczająca liczba chętnych uczniów i ich rodziców, podawanie preparatów mogłoby odbywać się w zainteresowanych placówkach.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie udział w szczepieniach zadeklarowało 11 uczniów powyżej 12. roku życia oraz jeden rodzic.

- U nas chęć wyraziło troje uczniów, dwoje rodziców, jeden nauczyciel i trzech pracowników administracji i obsługi. Nie możemy nikogo zmuszać do szczepienia, a nawet pytać o przyczyny braku takiej deklaracji - mówi Alicja Kasprzak-Żeżuła, dyrektorka PSP nr 4 w Krasnymstawie.

W krasnostawskiej Piątce nikt się nie zgłosił. Dyrektor Sylwia Młynarczyk-Rysak mówi, że deklaracje zostały rozdane, ale w wyznaczonym terminie nie było żadnej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o szkoły powiatowe, największe zainteresowanie jest w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Dyrektor Wojciech Maślona informuje, że zadeklarowało się 12 osób. W pozostałych krasnostawskich technikach i liceach zgłosiły się tylko pojedyncze osoby. W I LO to zaledwie jeden uczeń, w II LO odpowiedziało około pięciu  osób, a w Zespole Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego nie zgłosił się nikt.

- W Zespole Szkół w Żółkiewce deklaracje złożyło trzech dorosłych uczniów, ale jeszcze czekamy, bo nie spłynęły jeszcze wszystkie odpowiedzi. Z anonimowych ankiet wynika, że kilkanaście osób zaszczepiło się już indywidualnie - mówi dyrektor szkoły Henryk Różyło.

W związku z małym zainteresowaniem dyrektorzy nie będą tworzyć punktów szczepień w szkołach. Uczniowie i ich rodzice są wysyłani do przyszpitalnej przychodni w Krasnymstawie, gdzie będą umawiani na konkretny termin podania preparatu przeciw Covid-19.

Teraz czytane: SMS zamiast paragonu? Rewolucja cyfrowa już wkrótce

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe