Chełm: Bez biletów i maseczek

  • 23.09.2021, 07:23
  • AN
Chełm: Bez biletów i maseczek
- Nie przestrzegają zakazów i jeżdżą autobusami bez maseczek - denerwuje się nasz Czytelnik. - To głównie ludzie młodzi. Tak nie powinno to wyglądać. Choć w autobusach obowiązuje nakaz noszenia maseczek, niewiele osób go respektuje.

Skargi na niefrasobliwych pasażerów codziennie docierają też do Chełmskich Linii Autobusowych.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie odbierali takich telefonów. Zgłaszamy to do Sanepidu oraz na policję i pasażerów też o to prosimy. Kierowca może jedynie zwrócić uwagę, ale nie jest w stanie egzekwować nakazu - tłumaczy kierownik działu eksploatacji CLA Artur Mazurek. - Ta sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich kursów o różnych porach.

Sęk w tym, jak tłumaczy Mazurek, że jedynie Sanepid i policja są uprawnione do tego, aby zweryfikować, dlaczego ktoś nie jest w maseczce. Kontrole owszem w autobusach są, ale najwyraźniej za rzadko.

- Kierowcy przecież nie będą zatrzymywać autobusu i czekać, aż przyjadą służby i sprawdzą, kto może jechać bez maseczki, a kto nie - tłumaczy Mazurek.

Niech zajmą się też tym - jak sugerował nasz czytelnik - także kontrolerzy, którzy dotychczas sprawdzali bilety.

- Zajmowała się tym firma zewnętrzna, nie nasi pracownicy - wyjaśnia pan kierownik.

Czytaj również: Czy chełmskie targowisko przestanie straszyć?

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
karakan
karakan 24.09.2021, 13:56
Pan*emia to jest tylko przykrywka do wprowadzenia reżimu. Mamy być uzależnieni od systemu, który bezkarnie będzie na nas eksperymentować i odbierać wolność. Ślepi ludzie dali się zaszcz*pić i będą jak psy czekać aż im pan zdejmie kaganiec.
Huk
Huk 23.09.2021, 14:48
Te nakazy są nielegalne
abcd
abcd 23.09.2021, 10:58
A mnie irytuje, że dzwoniący jeszcze nie są na Mościckiego. Pozdro.
Marabut
Marabut 28.09.2021, 09:13
Karma wraca i co ty na to, jak ci osobiście powie - sprawdzam!
Ola
Ola 23.09.2021, 09:15
Przeciez to w tv katują że maski obowiązkowe. Nikt nie może nawet policja zmusić do założenia maski
Ewentualnie może poprosić, jeśli spotka się z odmowa, może nałożyć mandat. Który trzeba odmówić. Wniosek trafi do sądu. Pamiętać trzeba o prawniku, bez pomocy często sądy karają, więc trzeba składać apelacje. Ale z prawnikiem jest to do wygrania.
Marabut
Marabut 28.09.2021, 09:11
Mooocarna Olka! Do tego bohaterka. Jejku, jejku!
zibi
zibi 23.09.2021, 11:22
co za durnota mandaty powinny być wyższe

Pozostałe