Chełm: Gdzie są flagi?

  • 22.09.2021, 10:30 (aktualizacja 22.09.2021, 11:05)
  • PO
Chełm: Gdzie są flagi?
Choć od Tour de Pologne minął już prawie miesiąc, chełmskie ulice nadal zdobią flagi. Jak udało nam się ustalić, wkrótce wszystkie mają być zdemontowane. Tymczasem, jak się okazuje, ktoś wyręczył już ratusz między innymi na ul. I Pułku Szwoleżerów. Zniknęły jednak tylko flagi unijne...

- Czy Chełm jako pierwszy wychodzi z Unii Europejskiej? - pyta oburzony chełmianin. - Dlaczego w niektórych miejscach wiszą jedynie flagi Polski i miasta? Komuś flaga unijna przeszkadzała? Nie wiem, co dzieje się w tym mieście, ale nie ukrywam, że jestem zaniepokojony....

Mężczyzna twierdzi, że są rejony na Dyrekcji, gdzie unijne flagi zniknęły. Jak ustaliliśmy, nie zdjęli ich urzędnicy, bo demontaż zaplanowany został po 17 września. Wygląda więc na to, że flagi zostały zdjęte bezprawnie, a co za tym idzie, magistrat ich już nie odzyska. A szkoda, bo zostały kupione za publiczne pieniądze. Koszt ich zakupu wyniósł w sumie 9 761 zł.

Wszystkie flagi, które rozwieszone zostały przed Tour de Pologne, niebawem znikną z ulic miasta.

- Jednakże przypominamy, że 17 września odbywają się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka oraz upamiętniające 82. rocznicą agresji ZSRR na Polskę. Po tym czasie flagi zostaną zdemontowane w celu ich zabezpieczenia, tak by ponownie mogły pojawić się na ulicach Chełma w czasie świąt państwowych i dni znaczących dla miasta - poinformował w piątek rano Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta.

Teraz czytane: Strażacy uratowali Marka Dyjaka

 

PO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 23.09.2021, 13:12
Może Unia zabrała do siebie tak jak dopłaty. Powinna też zabrać zwolenników
Bitera
Bitera 22.09.2021, 20:26
W sieci wrze. To już ludzi nie stać na flagę?

Pozostałe