Region: Nasi medycy docenieni za walkę z pandemią

  • 20.09.2021, 10:42
  • AN
wyróżnieni medycy
W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala „Lubelskie dla Medyków”. W ramach tego wydarzenia uhonorowanych zostało 109 pracowników i 43 jednostki ochrony zdrowia, które w trakcie pandemii były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych. Na liście wyróżnionych znaleźli się pracownicy szpitali w Chełmie, Włodawie i Krasnymstawie oraz Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

Wydarzenie miało na celu podsumowanie tzw. wsparcia covidowego, które trafiło do jednostek ochrony zdrowia w regionie oraz wręczenie wyróżnień dyrektorom, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym oraz pracownikom służb medycznych za ich ciężką pracę w dobie pandemii COVID-19.

Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego odebrało 109 pracowników służb medycznych. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. pracownicy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie: Janusz Błazucki, Lech Litwin, Beata Żółkiewska, Arnold Król i Aneta Zdanowicz. Z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie medale otrzymali: Zofia Konecka, Elżbieta Pazyna, Maria Joanna Kowalczyk i Anna Szymczyk. Wyróżniono także Wandę Sposób z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Marszałek docenił również pracowników Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Medale otrzymali: Anetta Szepel, Paweł Baryga, Mariusz Malowany, Marek Kujawa i Daniel Kania.

Chełmski szpital jako instytucja otrzymał także pamiątkową statuetkę. Z kolei SRM w Chełmie dostała dyplom uznania za szczególne zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego podczas pandemii Covid-19.

- Funkcjonowanie szpitali oraz jednostek ochrony zdrowia to jeden z priorytetów zarządu województwa, a sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwoliła na przekazanie unijnych środków właśnie tym placówkom. Cieszę się, że możemy nagrodzić i podziękować za tę ciężką i trudną pracę tak dużemu gronu osób i placówek zaangażowanych w walkę z COVID-19 – mówił podczas gali marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

Dzięki uproszczonym procedurom, wypracowanym wspólnie z Komisją Europejską oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, władze województwa na przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 przeznaczyły blisko 77 mln zł.

Czytaj także: Cztery szkoły z Covidem

baner e-wydania do super tygodnia

AN

Czy w szkołach na stałe powinna zostać przywrócona nauka stacjonarna?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe