Seksbiznes rozbity. Stręczyciele aresztowani

  • 20.09.2021, 09:21 (aktualizacja 23.09.2021, 10:52)
  • (apm)
aresztowana mieszkanka puław w kajdankach Fot. KWP Lublin
Zorganizowana grupa przestępczą, czerpiąca korzyści z nierządu, rozbita. Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie całego województwa lubelskiego. Wpadła 30-letnia kobieta oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

Sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi wydziału kryminalnego KWP w Lublinie. Jak ustalili śledczy, działalność grupy polegała na werbowaniu kobiet, a następnie udostępnianiu im wynajętych mieszkań w celu świadczenia usług seksualnych.

Członkowie grupy zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Odbierali telefony od osób z całego województwa i nie tylko, zainteresowanych korzystaniem z usług seksualnych, oraz umawiali spotkania. Organizowali też transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Połowa zarobionych przez kobiety pieniędzy za usługi seksualne wpływała do ich kieszeni.

Jak ustali policjanci grupa działała od stycznia do września.

- Zatrzymani to 30-letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Czytaj także: Znaleźli kości podczas budowy drogi

baner do e-wydania Super tygodnia

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe