Krasnystaw: Laboratorium zyskało na covidzie

  • 17.09.2021, 09:55
  • GD
Krasnystaw: Laboratorium zyskało na covidzie
Szpitalne laboratorium działa już pełną parą. Dzięki dotacji z funduszu przeciwdziałania Covid-19 wykonuje różne badania genetyczne oraz testy PCR na obecność koronawirusa w organizmach.

- Dzięki nowemu wyposażeniu wykonujemy diagnostykę chorób dziedzicznych, niektórych typów chorób nowotworowych i chorób infekcyjnych. Ponadto będzie możliwe ustalanie pokrewieństwa i zgodności tkankowej oraz badanie śladów biologicznych - mówi Andrzej Jarzębowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

Ze środków covidowych szpital zakupił również karetkę. Samochód i wyposażenie laboratorium kosztowało 540 tys. zł. Nowe inwestycje częściowo dofinansował samorząd powiatu.

Prezentacja nowego sprzętu odbyła się 31 sierpnia. W uroczystym zakończeniu projektu udział wzięli samorządowcy i pracownicy szpitala. Dyrektor lecznicy omówił zadania inwestycyjne zrealizowane w latach 2019-2021. Oprócz doposażenia pracowni biologii molekularnej i zakupu ambulansu sanitarnego, Andrzej Jarzębowski wymienił m.in. utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego w budynku „starego szpitala”. Wspomniał również o zakupach sprzętu medycznego i adaptacji pomieszczeń szpitalnych na potrzeby pacjentów w ramach projektu „Zdrowe Lubelskie”.

Szef krasnostawskiej placówki opowiedział również o przystąpieniu SPZOZ do programu "Profilaktyka boreliozy", realizowanego przez Instytut Rozwoju Osobistego. Z bezpłatnych badań od września ubiegłego roku do końca sierpnia br. skorzystało 823 mieszkańców powiatu krasnostawskiego.

Czytaj również: Wiesława Kalinecka potrzebuje naszej pomocy

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
no
no 17.09.2021, 10:09
aha

Pozostałe