Chełm: Teatr Osterwy zadomowi się w ChDK

  • 16.09.2021, 08:51 (aktualizacja 16.09.2021, 08:55)
  • AN
Chełm: Teatr Osterwy zadomowi się w ChDK
Chełmski Dom Kultury został partnerem projektu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Scena Reduta. Inauguracja wspólnych działań zaplanowana jest na początek października w Chełmie.

- Cieszymy się, że będziemy realizować taki projekt. To pierwsze tego typu nasze wspólne przedsięwzięcie - mówi dyrektor ChDK Bartłomiej Kazimierczak. - Co ciekawe, Scena Reduta ma przedwojenne korzenie. Objazdy teatru skończyły się na przełomie lat 80. i 90. Obecnie Teatr im. J. Osterwy postanowił wrócić do tej tradycji i znów stać się teatrem o charakterze wojewódzkim.

Scena Reduta ma być wspólną przestrzenią stworzoną dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Do końca tego roku zespół przemierzy ponad 2000 kilometrów, aby dotrzeć do widzów z dziewięciu miast naszego regionu, w tym Chełma. Ideą przewodnią pomysłu jest dotarcie ze sztuką do wszystkich mieszkańców. Zgodnie z planem do końca roku w repertuarze wyjazdów znajdą się specjalnie wybrane spektakle Teatru Osterwy i Sceny InVitro.

Inauguracja Sceny Reduta będzie miała miejsce w naszym mieście w Chełmskim Domu Kultury 6 października. Widzowie obejrzą spektakl "Psie serce" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Teraz czytane: I LO w Chełmie z wicedyrektorem

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe