Chełm: Mieszkańcy Młynarskiej chcą asfaltu

  • 15.09.2021, 07:56
  • AN
Chełm: Mieszkańcy Młynarskiej chcą asfaltu
Gdy trochę popada deszcz, mieszkający przy Młynarskiej mają problem z dojazdem, a nawet dojściem do swoich posesji. Ulica była naprawiana dotąd doraźnie, ale niewiele to pomagało. Teraz chcą, aby miasto wykonało tam drogę asfaltową.

Mieszkańcy Młynarskiej zmobilizowali się i napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Chełma. Proszą o podjęcie "niezwłocznych działań związanych z doprowadzeniem do stanu używalności drogi, która przebiega wzdłuż ich posesji".

- Obecnie ulica ma liczne dziury, koleiny i wystające garby, które utrudniają nam bezpieczny dojazd do naszych domów. Przejazd tą ulicą wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na uszkodzenia - tłumaczą w piśmie mieszkańcy. - W krytycznym stanie nawierzchnia jest w okresie intensywnych opadów oraz w zimie. Dojście do posesji jest praktycznie niemożliwe.

Mieszkańcy przekonują, że dzieci, które chodzą do szkoły, mają problem z dojściem do głównej ulicy. Później siedzą na lekcjach w przemoczonych skarpetkach. Kłopot z dojazdem mają służby medyczne, straż pożarna, a także taksówki, które niechętnie biorą kurs na tę ulicę.

- To wstyd, że nie możemy doczekać się normalnie wyglądającej ulicy. Podkreślamy, że ulica znajduje się prawie w centrum miasta, a my również jesteśmy częścią społeczności i, tak jak reszta, opłacamy podatki - przypominają.

Mieszkańcy piszą wprost, że oczekują od władz miasta harmonogramu realizacji inwestycji polegającej na utwardzeniu asfaltem ich drogi.

Teraz czytane: Edyta Wójtowicz w finale Good Chef

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe