Wirus w chełmskiej podstawówce

  • 13.09.2021, 09:16 (aktualizacja 17.09.2021, 08:59)
  • AN
Wirus w chełmskiej podstawówce
Na przypadki zachorowań na Covid-19 w placówkach oświatowych nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu roku jedna z klas w SP nr 6 już przeszła na nauczanie zdalne.

Właśnie minął pierwszy pełny tydzień nauki stacjonarnej. Bilans, biorąc pod uwagę zapowiedzi kolejnej fali pandemii, jest niezły. Na zdalne nauczanie przeszli uczniowie tylko jednej placówki oświatowej w mieście - Szkoły Podstawowej nr 6, dawnej Jedenastki.

Uczniowie klasa, w której wykryto przypadek koronawirusa, od poniedziałku, 6 września uczą się w domach. Wszyscy musieli być na kwarantannie przez tydzień, do 11 września.

- Zaczęło się od ucznia z klasy drugiej nauczania początkowego. Był tylko na rozpoczęciu roku, a 2 września nie przyszedł już na lekcje. Rodzice podjęli decyzję o skierowaniu dziecka na test, wynik wyszedł pozytywny - informuje dyrektor Szóstki Andrzej Kosiniec. - Sanepid zdecydował o kwarantannie. 

Z informacji, jaką w piątek podało Kuratorium Oświaty w Lublinie, wynika że przypadki chorych na koronawirusa potwierdzono w jedenastu placówkach oświatowych w naszym województwie. Wszystkie szkoły w powiatach chełmskim, włodawskim i krasnostawskim pracowały normalnie, w Chełmie zajęcia zdalne odbywały się tylko w jednej placówce. W jednej szkole w województwie - Szkole Podstawowej w Turowie - lekcje zawieszono całkowicie.

Teraz czytane: W tych regionach Polski zarabia się najlepiej

 

AN

Czy w szkołach na stałe powinna zostać przywrócona nauka stacjonarna?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 anonimowy
anonimowy 13.09.2021, 10:45
Ten chłopczyk został przywieziony przez tatę który już tego dnia zaczol kwarantannę i co najlepsze okazało się że jest pozytywny. I doskonale wiedział że stwarza ryzyko zarażenia innych. Więc gratuluję nieodpowiedzialnego zachowania.

Pozostałe