Oni zaszczepią się za darmo

  • 10.09.2021, 07:43
  • szer
Oni zaszczepią się za darmo
Wiadomo, pracownicy których zawodów, w ramach metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień. Na liście znalazło się 13 grup.

Darmowymi szczepieniami zostali objęci między innymi: medycy, farmaceuci, diagności, nauczyciele akademiccy oraz pacjenci zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów stacjonarnych lub domowych i oddziałów medycyny paliatywnej. Poza tym bezpłatnie szczepić się mogą również mundurowi, a także pracownicy przedszkoli i osoby urodzone nie później niż w 1946 r.

Szczepienia przeciw grypie wykonywane są gabinetach diagnostyczno-zabiegowych, punktach szczepień oraz miejscu pobytu osoby podlegającej szczepieniu.

Pełna lista zawodów w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Czytaj również: Etnoparafiada ze szczepieniem w Chełmie

 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe