Korzyści z przesyłania pieniędzy online

  • 11.09.2021, 06:00 (aktualizacja 13.09.2021, 10:17)
  • Artykuł biznesowy
Korzyści z przesyłania pieniędzy online
Globalizacja i i coraz większa powszechność technologii cyfrowych to realia dzisiejszego świata. Przewiduje się, że era po COVID-19 przyniesie nową rzeczywistość – cyfrową transformację w wielu obszarach. Obejmie ona sferę gospodarki, finansów, rządu, zdrowia i edukacji. W dzisiejszych czasach, w świecie napędzanym technologią, przesyłanie pieniędzy gotówką, czekiem, czy przelewem bankowym może wydawać się już przestarzałym sposobem. W tej nowej erze cyfrowej coraz więcej osób woli przesyłać pieniądze online, ponieważ takie usługi są już powszechnie dostępne, a innowacje w płatnościach umożliwiają łatwiejszą interakcję oraz mają jeszcze inne zalety.

Prostota

Wystarczy kilka kliknięć na stronie internetowej lub w aplikacji, aby przelać pieniądze online z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Przelew online to sposób, dzięki któremu czujesz się fizycznie wolny, ponieważ nie musisz stać w kolejce, aby fizycznie przelać pieniądze. Możesz to po prostu zrobić w zaciszu swojego domu. Możesz także dokonać płatności w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie. Mówiąc o wygodzie, pod tym względem inne metody płatności raczej nie mają szans w porównaniu do przelewów internetowych.

Wiarygodność

Przelew online gwarantuje, że pieniądze niezawodnie dotrą do celu. Transakcje dokonywane online są bardziej niezawodne niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki postępowi w technologii płatności cyfrowych, zmianom demograficznym i zmieniającemu się obszarowi bezpieczeństwa cybernetycznego. W celu zwiększenia jakości usług finansowych, konsumenci są zachęcani do dodawania kolejnych warstw zabezpieczeń do transakcji online. Mogą tworzyć silne hasła, rejestrować się w usługach ochrony przed kradzieżą tożsamości i aktualizować oprogramowanie antywirusowe.

Szybkość

Przelewy online z odbiorem w postaci gotówki to jeden z najszybszych sposobów wysyłania płatności międzynarodowych – w większości przypadków są one realizowane w ciągu jednego dnia roboczego.

Śledzenie przelewu

Po przekazaniu pieniędzy online bardzo ważne jest pilnowanie statusu i niezawodnego dostarczenia przelewu. Większość instytucji finansowych ma na swojej stronie internetowej lub w aplikacji narzędzia online, które umożliwiają śledzenie przelewu. Jeśli wykonałeś przelew online, możesz śledzić transakcję, wprowadzając informacje, takie jak numer śledzenia na stronie pośrednika płatności.

Brak fizycznego kontaktu

Mamy nadzieję, że globalna pandemia wkrótce się skończy, ale nadal istnieje duże ryzyko zakażenia i wciąż musimy być bardzo ostrożni w kontaktach z innymi. Podróżując do banku lub placówki agenta, ryzykujesz zarażeniem się wirusem i narażeniem siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo. Przechodząc na przelewy online możesz wykonać przelew pieniężny bez kontaktu z innymi ludźmi.

Dowiedz się więcej o przelewach online i wykonaj swój pierwszy przekaz pieniężny za pomocą aplikacji mobilnej. Pobierz aplikację tutaj: dla użytkowników Android i iOS. Upraszczaj swoje życie i odkryj jeszcze więcej korzyści płynących z przesyłania pieniędzy online.

Artykuł biznesowy

Czy w szkołach na stałe powinna zostać przywrócona nauka stacjonarna?

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe