Chełm: Napad na kobietę w jaskini hazardu

  • 06.09.2021, 10:22
  • (apm)
Chełm: Napad na kobietę w jaskini hazardu
Dwoje chełmian w wieku 28 i 30 lat jest pod dozorem policji. Śledczy podejrzewają ich o to, że w salonie nielegalnych gier hazardowych w jednym z lokali w mieście pobili i okradli 39-latkę.

Dyżurny komendy we wtorek (31 sierpnia) powiadomiony został o rozboju, do którego doszło w nielegalnym lokalu z automatami do gier hazardowych w Chełmie.

- Z relacji pokrzywdzonej 39-latki wynika, że gdy grała, została zaatakowana i pobita przez przebywające tam dwie osoby – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Napastnicy skradli z jej torebki portfel z dokumentami, kartami kredytowymi i pieniędzmi w kwocie 200 złotych.

Zniszczyli jej telefon, zapewne, by nie mogła od razu wezwać pomocy, a następnie wypchnęli ją z lokalu, wyrzucając na zewnątrz należącą do niej torebkę i kurtkę.

Policjanci kryminalni jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali w tej sprawie 28-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę. Przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli też trzy zainstalowane w tym lokalu automaty służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Podejrzani zostali w czwartek (2 września) doprowadzeni do prokuratury. Złożyli zeznania. Są już pod dozorem policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności do trzech lat albo obie te kary łącznie. Niezależnie od tego są też kary administracyjne dla właściciela lokalu i organizatora gier - 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Teraz czytane: Złodzieje włamali się do mieszkania po... jedzenie

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe