Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Przedsiębiorcy wskazali, które branże lepiej zamienić na inne

Planujesz otworzyć własny biznes? Przedsiębiorcy wzięli udział w badaniu, którego wyniki pozwoliły wytypować branże z największym potencjałem. Ekspert wskazał też bariery, z którymi muszą mierzyć się właściciele mikro, małych i średnich firm.
Przedsiębiorcy wskazali, które branże lepiej zamienić na inne

Autor: iStock / BIG InfoMonitor

Budownictwo rozwija się pełną parą

Firma Keralla Research, na zlecenie BIG InfoMonitor, zapytała właścicieli i prezesów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, czy zakładając ponownie firmę, wybraliby kolejny raz tę samą branżę. Zaznaczyć można było jedną z trzech odpowiedzi: „tak”, „nie” lub „trudno powiedzieć”. Okazuje się, że najbardziej zadowoleni ze swoich biznesów są przedstawiciele branży budowlanej, spośród których żaden respondent nie zaznaczył odpowiedzi przeczącej. Z kolei 77 proc. badanych zadeklarowało, że podjęłoby taką samą decyzję, jak kiedyś.

Usługi B2B i przemysł mają się dobrze

Drugie i trzecie miejsce wśród badanych sektorów można przyznać usługom B2B (transakcje bez udziału klientów detalicznych) oraz przemysłowi. Przedstawiciele pierwszego z nich, aż w 75 proc. potwierdzili, że ich branża była dobrym wyborem, a tylko 8 proc. badanych uznało, że wybrałoby inny kierunek działalności. Z kolei w przemyśle największy odsetek ankietowanych stanowiły osoby niezdecydowane (48 proc.). 38 proc. właścicieli i prezesów uznało, że ich pierwotny wybór był słuszny. Jedynie 14 proc. osób biorących udział w sondażu zaznaczyło odpowiedź „nie”, która sugeruje nietrafiony wybór branży.

Handel i transport z większymi problemami

Przedstawiciele sektora handlowego w 58 proc. stwierdzili jednoznacznie, że dziś swoje firmy otworzyliby w tej samej branży. Jednak 34 proc. badanych miałoby co do tego wątpliwości, a 9 proc. z nich nie umiało wskazać konkretnej odpowiedzi. Najgorzej sytuacja prezentuje się jednak w transporcie. Wśród przedsiębiorców reprezentujących ten odłam gospodarki, aż 59 proc. uważa, że rozsądniej byłoby wybrać inną branżę. 23 proc. respondentów wyraziło zadowolenie z kierunku, który obrali. Natomiast 18 proc. ankietowanych nie ma zdania w tym temacie.



Z czym najtrudniej sobie poradzić?

Według prezesa BIG InfoMonitor Sławomira Grzelczaka na tak słaby wynik branży transportowej mogą przekładać się zaległości, których dopuszcza się wobec dostawców nawet co dziesiąty podmiot. „To wyraźnie częściej niż w innych branżach i w odniesieniu do ogólnego zestawienia, gdzie jest to ok. 6 proc.” – wyjaśnia Grzelczak. Ponadto przedsiębiorcy borykają się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników. Według prezesa BIG InfoMonitor, nie bez znaczenia jest też wpływ pandemii, która od ponad roku dyktuje na całym świecie zupełnie nowe warunki funkcjonowania podmiotów gospodarczych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama