Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa

  • 02.09.2021, 07:07
  • AN
Chełm: Radny w sprawie bezpieczeństwa
Trzy interpelacje złożył do przewodniczącego rady miasta radny Mariusz Kowalczuk. Wszystkie dotyczą poprawy bezpieczeństwa na chełmskich drogach. Jedna ze spraw oznaczona została jako pilna.

Interwencja radnego dotyczy m.in. dziurawych ulic: Metalowej i Złotej. Kowalczuk prosi władze miasta o pokrycie obecnej nawierzchni tzw. dywanem asfaltowym.

-  Stan nawierzchni tej drogi zagraża bezpieczeństwu osób tamtędy jeżdżących. Sprawę proszę potraktować jako pilną - podkreślił w swoim piśmie radny.

Kolejna interpelacja dotyczy przebudowy chodnika przy ul. Zachodniej 25 i 29. Z prośbą o pomoc zwrócili się do samorządowca mieszkańcy Zachodniej 25 i 27. Trakt ciągnący się wzdłuż budynków należy przebudować lub wyremontować.

- Chodnik na tym odcinku jest w fatalnym stanie technicznym. Poruszanie się po nim jest bardzo utrudnione i stanowi zagrożenie dla osób z niego korzystających - przekonuje Kowalczuk.

Kolejna interpelacja radnego ma charakter bardziej ogólny i dotyczy wymalowania w mieście biało–czerwonych przejść dla pieszych.

- W związku z wieloma kolizjami i wypadkami drogowymi, do których dochodzi na przejściach dla pieszych w naszym mieście, proponuję pomalowanie na głównych ulicach przejść białą i czerwoną farbą (uzupełnić przerwy pomiędzy białymi pasami czerwonym kolorem). Tak oznakowane przejścia są bardziej widoczne dla kierujących pojazdami mechanicznymi i zapewnią większe bezpieczeństwo - nie ma wątpliwości radny. - Jednocześnie będą zwracały uwagę kierowców na to, że zbliżają się do przejścia dla pieszych i powinni w tym miejscu zachować szczególną ostrożność.

Radny chce, aby na początek takie rozwiązanie wprowadzić pilotażowo na najbardziej ruchliwych ulicach naszego miasta, czy też w okolicach chełmskich szkół. Odpowiedzi na swoje zapytania radny jeszcze nie uzyskał.

Teraz czytane: Remont ulicy Jagiellońskiej okazał się przekleństwem

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe