Chełm: Podejrzani o śmiertelne pobicie trafili do aresztu

  • 30.08.2021, 09:49
  • (apm)
Chełm: Podejrzani o śmiertelne pobicie trafili do aresztu
Nasze informacje się potwierdziły. Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym 46-letniego chełmianina. To 18 i 19-latek z Chełma oraz 20-latek z gminy Kamień. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Następnie sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Tak jak pisaliśmy, dwaj starsi zatrzymani zostali w miejscu zamieszkania. Z kolei młodszy namierzony został jako ostatni. Przebywał na terenie województwa małopolskiego i zatrzymany został przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Jeszcze w weekend trwały czynności procesowe. Jak potwierdziliśmy w prokuraturze, podejrzani częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów. Na pewno byli na miejscu zdarzenia, przedstawiają jednak swoją wersję zdarzeń. Przekonywali, że pobicie mężczyzny z tak tragicznym skutkiem nie było ich zamiarem.

Śledczy będą analizować i weryfikować ich wyjaśnienia z tym, co zeznali poszkodowani. Kluczowe w tej sprawie będą też wyniki sekcji zwłok, które powinny wskazać mechanizm powstania wyjątkowo dotkliwych obrażeń u zmarłego mężczyzny. Czy były efektem ciosów zadawanych jakimś przedmiotem, czy np. upadku i uderzenia o twarde podłoże? Sekcja ma też wykazać, co było bezpośrednią przyczyną śmieci mężczyzny.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło nocą z 30 na 31 lipca w centrum Chełma, przy ul. Lwowskiej, niedaleko Cegiełki.

- 46-letni mężczyzna, który wraz z żoną wracał do domu, został zaatakowany i pobity przez nieustalone osoby. Z obrażeniami ciała karetką pogotowia przetransportowany został do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł - mówi komisarz Ewa Czyż.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- Zgodnie z przepisami kodeksu karnego pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 - dodaje Czyż.

Teraz czytane: Od środy chełmskie osoby będą woziły pasażerów za darmo

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe