Krasnystaw: Mobilne punkty jeżdżą do gmin

  • 25.08.2021, 06:28
  • szer
Krasnystaw: Mobilne punkty jeżdżą do gmin
W powiecie krasnostawskim w szczepieniobusie, który odwiedził wszystkie gminy, szczepionkę przyjęły 526 osób. Nie muszą one brać drugiej dawki, bo w ambulansach podawana była jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson.

Na terenie naszego województwa akcja informacyjno-edukacyjna, której ważnym elementem są właśnie szczepienia przeciw Covid-19, została zainicjowana przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę.

Szczepienia przeciw Covid-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejsza się niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy nawet życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreślają specjaliści.

Swoją „podróż” po powiecie krasnostawskim szczepieniobus rozpoczął od gminy Fajsławice. Na szczepienia tam prowadzone zdecydowało się 105 osób. I wygląda na to, że w tej gminie chętnych było najwięcej. W Łopienniku Górnym z oferty skorzystali 37 osób, a w Siennicy Różanej – 26. W Kraśniczynie na szczepienia jednodawkowym preparatem zgłosiły się 63 osoby.

- To całkiem dobry wynik, ale mogło być lepiej – napisała na swoim profile Facebooku wójt Monika Grzesiuk. – Dlatego przypominam, że nadal możecie Państwo skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w Centrum Medycznym Twój Lekarz w Kraśniczynie, gdzie funkcjonuje punkt szczepień. Na miejscu, bez konieczności wyjazdu poza teren gminy można zaszczepić się zarówno szczepionką jedno-, jak i dwudawkowa – zachęca wójt.

W gminie Izbica ze szczepień skorzystało 80 osób, a w Rudniku w ciągu czterech godzin personel ambulansu wykonał 40 zastrzyków, w Żółkiewce - 79. W gminie Gorzków szczepionkę Johnson&Johnson przyjęły 42 osoby. Do mobilnego punktu szczepień w Krasnymstawie przyszło 54 osoby.

Łącznie, na terenie powiatu krasnostawskiego, w ramach akcji "Zadbaj o zdrowie", zaszczepionych zostało 526 osób.

 

Poziom wyszczepienia w gminach:

Miasto Krasnystaw – 44,6 procent

Gmina Gorzków – 43,5 procent

Gmina Rudnik – 41,8 procent

Gmina Łopiennik Górny – 40,6 procent

Gmina Fajsławice – 38,6 procent

Gmina Kraśniczyn – 38,1 procent

Gmina Izbica – 37,9 procent

Gmina Żółkiewka – 37,7 procent

Gmina Krasnystaw – 34,7 procent

Gmina Siennica Różana – 34,1 procent

 

Piknik ze szczepieniem

Koło Gospodyń Wiejskich z Bończy zaprasza do swojej miejscowości na Piknik #Szczepimysię z KGW. Odbędzie się 26 sierpnia przy remizie OSP. Początek o godzinie 10, a zakończenie o godzinie 15. W programie festynu, podczas którego będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19, występ zespołu Orion oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Panie zrzeszone w KGW częstować będą przygotowanymi przez siebie potrawami i słodkości. Zaprezentują też wyroby rękodzielnicze. Anna Madejewska, przewodnicząca KGW w Bończy, zdradza także, że będą upominki dla osób zaszczepionych w trakcie wydarzenia.

Teraz czytane: Poszedł na grzyby i zranił się w szyję

 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe