Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Ferie, egzaminy, wakacje – znamy nowy harmonogram roku szkolnego

Już za dwa tygodnie dzieci usłyszą w szkołach pierwszy powakacyjny dzwonek. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie kalendarz na nadchodzący rok szkolny. Dowiadujemy się z niego m.in. kiedy wypadają ferie zimowe oraz egzaminy ósmoklasistów.
Ferie, egzaminy, wakacje – znamy nowy harmonogram roku szkolnego

Autor: powroty.gov.pl

1 września pójdą do szkół

Na środę 1 września zaplanowane jest w Polsce rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego 2021/2022. Tego dnia młodzież uda się na uroczystą inaugurację zajęć. Rodzice już teraz mogą zapoznać się z harmonogramem przerw od nauki oraz egzaminów, które resort edukacji zaplanował na nadchodzące miesiące.

Przerwy świąteczne i ferie

Najbliższa przerwa od nauki planowana jest w okresie Świąt Bożego narodzenia i potrwa od 23 do 31 grudnia 2021 r. Do szkół dzieci wrócą jednak dopiero 2 stycznia, ponieważ Nowy Rok jest dniem ustawowo wolnym.

Już po dwóch tygodniach pierwsza grupa młodzieży odpocznie od nauki w ramach ferii zimowych. W ubiegłym roku szkolnym, ze względu na obostrzenia, uczniowie z całej Polski odpoczywali w tym samym terminie. Obecnie planowany jest powrót do przyjętej w poprzednich latach formy. Harmonogram w 2022 r. będzie kształtował się następująco:

I tura: 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

II tura: 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

III tura: 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

IV tura: 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Kolejną dłuższą przerwą zaplanowaną przez MEiN jest przypadająca na kwiecień Wielkanoc. Dzieci zwolnione będą z uczęszczania na lekcje w dniach 14 kwietnia – 19 kwietnia 2022 r.

Terminy egzaminów: ósmoklasisty, maturalnych oraz zawodowych ustalane będą przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz ogłoszone m.in. na stronie CKE.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca.

Szkoła w dobie COVID-19

Na chwilę obecną plany resortu edukacji zakładają naukę stacjonarną, choć niewykluczony jest powrót do formy zdalnej, jeśli liczba przypadków zakażenia koronawirusem będzie wzrastać. Uczniowie nie zostaną poddawani testom na obecność COVID-19. Przed wejściem do budynku nadal wskazane będzie mierzenie temperatury. Pozostałe wytyczne pozostają niezmienione. Należy zachować bezpieczny dystans od mijanych osób oraz zakładać maseczkę, kiedy odległość ta nie jest możliwa. Na terenie szkół umieszczone będą dozowniki ze środkiem odkażającym, z którego dzieci zobowiązane są korzystać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama