Majówka w Gorzkowie z przytupem

  • 05.05.2017, 10:12 (aktualizacja 09.05.2017, 10:14)
  • GD
Majówka w Gorzkowie z przytupem
226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka gmina świętowała na placu przy Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie. Program uroczystości był bogaty w występy artystyczne.

Majówkę rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny i strażaków w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po liturgii uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Poległych, gdzie złożono symboliczne wieńce. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy Centrum Społeczno-Kulturalnym.

Wójt Marek Kasprzak złożył życzenia strażakom z okazji ich święta. Dzieci z Zespołu Tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie zatańczyły krakowiaka. Wystąpił też Młodzieżowy Zespół Wokalny z CSK oraz recytatorzy: Kacper Fidecki, Zuzanna Zegar i Jakub Tarnowski. Zaprezentował się również Kabaret PKS z Puław. Podczas ich występu zorganizowano zbiórkę dla pogorzelców z Gorzkowa-Wsi.

Na majówce w Gorzkowie wystąpili także: Zespół Śpiewaczy "Siedliszczanki" z Fajsławic, Kapela Ludowa "Łopieńczacy", Kapela Ludowa z Gorzkowa wraz z Młodzieżowym Zespołem Wokalnym, Żeński Zespół Wokalny z Gorzkowa oraz Zespół "Fenix" z Krasnegostawu.

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe