Chełm: Perła tonie w bajzlu

  • 05.08.2021, 09:48
  • AN
Chełm: Perła tonie w bajzlu
Mieszkańcy ulicy Lutosławskiego skarżą się na bałagan w pobliżu ich bloków. - Takiego niechlujstwa w mieście już dawno nie było. Perła Lubelszczyzny tonie w bajzlu - komentuje nasz Czytelnik. - Tereny miejskie zarośnięte są na ponad półtora metra. Kiedyś MPGK o to dbało, teraz nikt.

Podobno mieszkańcy chcieli sami skosić chwasty, zrobić z nich bukiet i zanieść prezydentowi Chełma do urzędu. Może to przekonałoby władze miasta do zadbania o wizerunek ulic i terenów zielonych. Ostatecznie jednak odstąpili od pomysłu, ale nie kryją swojego zniesmaczenia.

- Takiego brudu i zaniedbania w Chełmie jeszcze nie było - mówi mieszkaniec bloku przy Lutosławskiego 3. - Postulowałbym, aby nasz prezydent wziął się do roboty, a nie robi za baner na konferencjach w Warszawie, kiedy Chełm w brudzie tonie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, zmiana władzy w urzędzie była potrzebna, ale chyba chełmianie niezbyt dobrze na niej wyszli.

- Podobno zielenią w mieście zajmuje się ktoś inny niż zwykle i, jak się okazuje, zadanie go przerosło. Niech więc pan prezydent powstrzyma się lepiej od tych eksperymentów, bo jak widać w mieście, efekt ich jest mizerny- mówi nasz Czytelnik. - Kiedy Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej opiekowało się zielenią w mieście, wszystko było jak należy.

Miejska zieleń wróciła pod opiekę MPGK przed dwoma tygodniami, wcześniej zajmowało się nią Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Zarówno do urzędu, jak i do naszej redakcji, wpływało wówczas mnóstwo skarg na niewykoszoną zieleń, przepełnione kosze na śmieci i bałagan w mieście. Spółka MPGK stara się teraz nadrabiać zaległości. Miejsca wymagające nagłej interwencji porządkowej można zgłaszać do Zakładu Oczyszczania Miasta pod nr tel. 82 565 44 93.

Teraz czytane: 62-latek podejrzany o spowodowanie wypadku na DK-12 zatrzymany, ale nie przyznaje się do winy

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KOD
KOD 06.08.2021, 12:05
Jak mnie pamiec nie myli nie sa to tereny Miasta Chelma -
Ale pomyje mozna wylac na obecna ekipe .
sjdjdjjdjd
sjdjdjjdjd 06.08.2021, 11:18
A gdzie jest ta perła .Co za głupek to wymyślił
mysliwy
mysliwy 05.08.2021, 23:28
mprd do likwidacji !!!
olo
olo 05.08.2021, 21:16
przecież tam coś teraz budują
87
87 05.08.2021, 18:07
Lepsze łąki z wysoką trawa itd... niż goła ziemia wypalona z sucha od słońca

Pozostałe