Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia

  • 05.08.2021, 08:11
  • (apm)
Włodawa: Zatłukł taboretem współwięźnia
Jest już akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w więziennej celi w Zakładzie Karnym we Włodawie. 28-latkowi grozi dożywocie. Jak ustalili śledczy, podczas awantury zaatakował współwięźnia metalowym taboretem. Tłukł go także w głowę. Zmasakrowany mężczyzna nie przeżył.

Do tragedii doszło 3 listopada ub. r. 28-latek, który odsiadywał w ZK we Włodawie wyrok za kradzież z włamaniem, przebywał w celi z czterema współwięźniami. Tego dnia po południu został sam z jednym z osadzonych. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie zaczął go okładać metalowym taboretem w głowę. Gdy poszkodowany już się nie ruszał, wezwał strażników. Widok był makabryczny. Współwięzień leżał w kałuży krwi. 28-latek zachowywał się agresywnie. Żeby go uspokoić, strażnicy musieli go obezwładnić i zakuć w kajdanki.

Jak mówiła zaraz po zdarzeniu Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie, e próby ratowania życia ofiary ataku przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, kontynuowane przez zespół pogotowania ratunkowego, nie przyniosły rezultatu.

- Kamil K., działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował u niego liczne obrażenia i śmierć –  informowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

28-latek przyznał się do winy. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego to zrobił. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna odpowie przed sądem także za spowodowania obrażeń u innego współwięźnia z Zakładu Karnego we Włodawie. W lipcu ub. roku oblał go gorącą wodą z czajnika i poparzył.

Akt oskarżenia kilka dni temu trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Podejrzany o zabójstwo czeka na proces.

Teraz czytane: DK-12 w granicach miasta oficjalnie otwarta

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 17.08.2021, 16:51
Powinna być kara smierci

Pozostałe