Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta

Dziś na rondzie u zbiegu ulic Rampa Brzeska i Okszowska odbyła się konferencja zakończona oficjalnym otwarciem DK-12 w granicach miasta. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz oraz Budimexu.
Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta

Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem. Tym samym, jak podkreślają przedstawiciele wykonawcy, Chełm zyskał arterię z prawdziwego zdarzenia, obejmującą 8 km drogi w ciągu głównym, 5 km dróg dojazdowych i serwisowych, dwa wiadukty, ścieżkę rowerową i nowe ronda.

- Pracę rozpoczęliśmy w 2020 r. i cieszymy się, że jest to jedna z inwestycji, którą kończymy przed czasem - Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu. - Prace nie były łatwe z kilku powodów. Budowaliśmy w tkance miejskiej i musieliśmy operować na tymczasowej organizacji ruchu. Inwestycja bardzo wchodziła też w teren graniczący z domami, co wiązało się z koniecznością postawienia nowych ogrodzeń i wybudowania nowych dojazdów. Prace musieliśmy też często prowadzić przy dużym natężeniu ruchu i go reorganizować albo zamykać część przejazdu. Robiliśmy wszystko, aby zmniejszyć wynikające z tego niedogodności dla kierowców i mieszkańców.

Przebudowana droga ma zapewnić większą płynność i przepustowość ruchu, zmniejszyć korki, a także usprawnić ruch tranzytowy. Na bezpieczeństwie i komforcie skorzystają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi. Nowym rozwiązaniem w porównaniu do poprzedniej drogi są czerwone pasy zjazdowe, które dodatkowo usprawniają jazdę.

Władze miasta podkreślały, że zabiegania o przebudowę drogi trwały przez lata, rozpoczęte jeszcze za czasów prezydentury Agaty Fisz.

- O znaczeniu tego odcinka można mówić wiele, szczególnie, że prowadzi on w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku - mówiła wiceprezydent Dorota Cieślik. - Wszystkie działania, które zostały w tym zakresie podjęte, to zasługa wielu osób, którym z tego miejsca dziękuję. To nie tylko nowa nawierzchnia, ale też nowe oświetlenie, nowe ścieżki rowerowe i piesze, które zapewniają większe bezpieczeństwo.

Czytaj także: Nasze gminy na celowniku ministerstwa?

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 06.08.2021 09:33
"Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem." Niech ktoś napisze jaki był pierwotny termin zakończenia inwestycji. Budimex zauważył słabego i niedoświadczonego Zamawiającego i wykorzystał sytuacje, żądając dodatkowych pieniędzy i czasu. Oraz robiąc tylko minimum wymagane co się nie sprawdzi w użytkowaniu.

więcej prawdy 06.08.2021 19:49
Prace zostały przyśpieszone z racji Tour de Pologne. I tak trochę sprawa się przeciągnęła bo pierwotnie droga miała zostać oddana pod koniec czerwca. Aczkolwiek myślę że umyślnie zostało to odciągnięte w czasie żeby w tv podczas relacji TdP Chełm pokazał się z jak najlepszej strony

ja 04.08.2021 20:49
A Banaszka nie było?

gfgfg 05.08.2021 13:56
pewnie się lansuje we warszawie

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama