Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta

  • 04.08.2021, 12:37 (aktualizacja 04.08.2021, 12:42)
  • oprac. MP
Chełm: Oficjalne otwarcie DK-12 w granicach miasta
Dziś na rondzie u zbiegu ulic Rampa Brzeska i Okszowska odbyła się konferencja zakończona oficjalnym otwarciem DK-12 w granicach miasta. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz oraz Budimexu.

Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem. Tym samym, jak podkreślają przedstawiciele wykonawcy, Chełm zyskał arterię z prawdziwego zdarzenia, obejmującą 8 km drogi w ciągu głównym, 5 km dróg dojazdowych i serwisowych, dwa wiadukty, ścieżkę rowerową i nowe ronda.

- Pracę rozpoczęliśmy w 2020 r. i cieszymy się, że jest to jedna z inwestycji, którą kończymy przed czasem - Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu. - Prace nie były łatwe z kilku powodów. Budowaliśmy w tkance miejskiej i musieliśmy operować na tymczasowej organizacji ruchu. Inwestycja bardzo wchodziła też w teren graniczący z domami, co wiązało się z koniecznością postawienia nowych ogrodzeń i wybudowania nowych dojazdów. Prace musieliśmy też często prowadzić przy dużym natężeniu ruchu i go reorganizować albo zamykać część przejazdu. Robiliśmy wszystko, aby zmniejszyć wynikające z tego niedogodności dla kierowców i mieszkańców.

Przebudowana droga ma zapewnić większą płynność i przepustowość ruchu, zmniejszyć korki, a także usprawnić ruch tranzytowy. Na bezpieczeństwie i komforcie skorzystają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi. Nowym rozwiązaniem w porównaniu do poprzedniej drogi są czerwone pasy zjazdowe, które dodatkowo usprawniają jazdę.

Władze miasta podkreślały, że zabiegania o przebudowę drogi trwały przez lata, rozpoczęte jeszcze za czasów prezydentury Agaty Fisz.

- O znaczeniu tego odcinka można mówić wiele, szczególnie, że prowadzi on w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku - mówiła wiceprezydent Dorota Cieślik. - Wszystkie działania, które zostały w tym zakresie podjęte, to zasługa wielu osób, którym z tego miejsca dziękuję. To nie tylko nowa nawierzchnia, ale też nowe oświetlenie, nowe ścieżki rowerowe i piesze, które zapewniają większe bezpieczeństwo.

Czytaj także: Nasze gminy na celowniku ministerstwa?

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prawda
Prawda 06.08.2021, 09:33
"Prace zakończyły się aż 4 miesiące przed planowanym terminem." Niech ktoś napisze jaki był pierwotny termin zakończenia inwestycji. Budimex zauważył słabego i niedoświadczonego Zamawiającego i wykorzystał sytuacje, żądając dodatkowych pieniędzy i czasu. Oraz robiąc tylko minimum wymagane co się nie sprawdzi w użytkowaniu.
więcej prawdy
więcej prawdy 06.08.2021, 19:49
Prace zostały przyśpieszone z racji Tour de Pologne. I tak trochę sprawa się przeciągnęła bo pierwotnie droga miała zostać oddana pod koniec czerwca. Aczkolwiek myślę że umyślnie zostało to odciągnięte w czasie żeby w tv podczas relacji TdP Chełm pokazał się z jak najlepszej strony
ja
ja 04.08.2021, 20:49
A Banaszka nie było?
gfgfg
gfgfg 05.08.2021, 13:56
pewnie się lansuje we warszawie

Pozostałe