Chełm: Banaszek zaciera ślady po Grabczuku?

  • 04.08.2021, 07:14
  • AN
rondo grabczuka chełm
Przez kilkanaście lat nikt nie odważył się "podnieść ręki" na tzw. rondo Grabczuka u zbiegu ulic Pocztowej, Lubelskiej i Hrubieszowskiej. Miniaturowego wybrzuszenia przy PWSZ już nie ma... Jest za to nowy asfalt.

Rondo powstało za prezydentury Krzysztofa Grabczuka. Wtedy chełmianie klęli na czym świat stoi, że za małe, że niepotrzebne i nie wiadomo jak jechać. Z czasem wszyscy się przyzwyczaili i docenili to rozwiązanie. Okazało się, że jeździć się da, zdarzeń drogowych nie ma i wszyscy z czasem pojęli, jak z niego korzystać. Było ciasno, ale bezpiecznie.

Od kilku dni chełmianie z niepokojem obserwują zmiany. Rondo zniknęło. Ale mamy dobrą wiadomość dla kierowców: wróci! I choć na razie go nie ma, organizacja ruchu nie została zmieniona.

- Trochę to dziwne, bo w czwartek nie bardzo było jak poruszać się w ruchu okrężnym, bo ani wybrzuszenia nie było, ani linii wyznaczających rondo. Już w piątek rano rondo było wyznaczone pachołkami - opowiada jeden z chełmskich kierowców. 

- Rondo nie będzie zlikwidowane i nie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na czas wyścigu zostanie wyznaczone w formie oznakowania poziomego, a następnie odbudowane. Do czasu odbudowy być może będzie tymczasowa wysepka - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Urząd postanowił zadbać o tzw. rondo Grabczuka, bo - jak tłumaczy Zieliński - było już w złym stanie technicznym i wymagało remontu. 

- Wyścig Tour de Pologne był dobrą okazją, by przeprowadzić takie prace - dodaje.

Dobrze się stało, że remont tego odcinka drogi został przeprowadzony, bo było tam dosyć nierówno, ale z drugiej strony, to trochę zabawne, że likwiduje się malutkie rondo przed przejazdem wyścigu kolarskiego. Pewnie chodzi o to, żeby kolarze na nim nie utknęli. 

Jak będzie wyglądało nowe-stare rondo, czy na wysepce pojawi się kwietnik czy może wyniesienie będzie kamienne? Tego się nie dowiedzieliśmy, bo gabinet prezydenta nie posiada tej wiedzy.

- Najprawdopodobniej odbudowane zostanie w takiej formie jak wcześniej - odpowiedział nam Zieliński.

Teraz czytane: Nasze gminy na celowniku ministerstwa? Czy dotkną nas obostrzenia związane z czwartą falą?

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bur
bur 04.08.2021, 08:03
"krew w piach" te remonty chełmskich ulic - może jakieś szkolenia dla "wykonawców" - przejedźcie się Konwaliową po łataniu

Pozostałe