Chełm: Cud przy Mickiewicza

  • 03.08.2021, 10:03
  • AN
Mickiewicza Chełm
Miasto szykuje się do Tour de Pologne, ale jak twierdzi pan Tomasz, przygotowania te stają się co najmniej niebezpieczne. Na ulicy, przy której mieszka, znajdują się dwie zrujnowane kamienice, które nagle przestały zagrażać bezpieczeństwu przechodniów, choć ich stan się nie poprawił.

Ul. Mickiewicza kolarze przejadą 9 sierpnia. Pan Tomasz ze zdziwieniem obserwuje, jak miasto szykuje się do wielkiego święta cyklistów. 

- W związku z tą imprezą zauważyłem wzmożony ruch wszelakich służb porządkowych, remontowych itp. Naprawiane są ubytki w jezdni, strzyżony żywopłot, przycinane gałęzie drzew, odbywa się koszenie trawy. Ale, moim zdaniem, upiększanie miasta poszło troszeczkę za daleko - zauważa nasz Czytelnik.

Przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Mickiewicza stoją obok siebie dwa budynki, oba są w fatalnym stanie technicznym. Dla bezpieczeństwa przechodniów większa część chodnika przy nich była wyłączona z użytkowania. Wydzielono go przy pomocy zamontowanych do chodnika metalowych prętów, taśmy biało-czerwonej oraz tablicy "przejście drugą stroną chodnika".

- Na obu budynkach wisiały plansze z napisem "budynek grozi zawaleniem" bądź "budynek grozi katastrofą budowlaną" lub coś w tym stylu. Dokładnie nie pamiętam, a nie mogę sobie odświeżyć pamięci, ponieważ te tablice zniknęły! Czyżby nagle stan kamienic się poprawił?- pyta pan Tomasz. - A skoro nie ma tablic, niezasadnym było - tak odczytuję działania wykonawcy - wygradzanie chodnika. Dzisiaj, o zgrozo, można z niego korzystać!!! Ocenę sytuacji pozostawiam wam, bo mi, przy całym tym absurdzie, brakuje tylko malowania krawężników na biało...

Teraz czytane: Daniel Dworczyński został Społecznikiem Roku

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oli
Oli 04.08.2021, 22:31
Śmieszne to jak to śmieszne miasto
chełmianin
chełmianin 04.08.2021, 14:41
a trawy na zielono :)
Chociaż jak nasz wuc polski przyjechał to i trawę malowali...
atomek
atomek 04.08.2021, 08:09
idź idź - może stanie się cud i ...
Piotr
Piotr 04.08.2021, 02:15
Cieszą mnie zjawiska nadprzyrodzone, które mają miejsce w naszym mieście :)

Pozostałe