Chełm: Dżentelmen Społecznikiem Roku

  • 03.08.2021, 09:57 (aktualizacja 04.08.2021, 06:44)
  • AN
Chełm: Dżentelmen Społecznikiem Roku
Daniel Dworczyński otrzymał w tym roku tytuł Społecznika Roku. Chełmianin działa w stowarzyszeniu Lejdis&Dżentelmen, które założył razem z Moniką Tarnowską. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono pięciu kandydatów.

Dworczyński pomaga potrzebującym od kilku lat, także w czasie pandemii. Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen działa prężnie nie tylko w Chełmie, ale i w regionie. Jest organizatorem wielu akcji charytatywnych i pomocowych. L&D zorganizowało m.in. strzyżenie włosów dla wszystkich podopiecznych Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, oczywiście bezpłatnie. Po ukazaniu się naszego artykułu na temat trudnej sytuacji w schronisku im. św. Brata Alberta Dworczyński postanowił przeprowadzić zbiórkę żywności dla mieszkańców tej placówki. W czasie pandemii wspierał branżę beauty i ogłosił darmowe ozonowanie konkurencyjnych lokali w mieście, przekonując, że tylko wspólnymi siłami uda się przetrwać ten trudny czas. Propozycja skierowana była także do mobilnych fryzjerów, makijażystek czy wizażystek.

Stowarzyszenie organizowało darmowe strzyżenia, zbiórkę resoraków dla autystycznego chłopca, zbiórkę odzieży i produktów spożywczych dla potrzebujących i wiele innych. Zbierali datki dla Miłosza, organizując dużą imprezę w Sawinie. Dla Kuby były dwie akcje, jedna dla niepełnosprawnego Stanisława z Brzeźna na pokrycie dachowe. Pomagali w organizacji wydarzeń charytatywnych na rzecz nienarodzonego jeszcze Tymka, wiele razy zbierali żywność i ubrania dla potrzebujących podopiecznych. Zorganizowali zbiórkę drewna na opał dla młodej matki samotnie wychowującej dwoje dzieci.

Czytaj również: Coraz mniej chętnych do szczepień w powiecie chełmskim

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe