Tour de Pologne zablokuje ulice

  • 02.08.2021, 09:45
  • DBEZ
Tour de Pologne zablokuje ulice
Już w piątek, 6 sierpnia, w godz. 17-18 chełmskie służby miejskie rozpoczną ustawianie znaków zakazu zatrzymywania pojazdów. W sobotę zaparkowane źle auta będą odholowywane na koszt właściciela. W dniu wyścigu, czyli w poniedziałek, 9 sierpnia, trasa przejazdu zawodników będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie obowiązywał na ulicach: Mickiewicza (po obu stronach jezdni), Lubelskiej (wzdłuż ulicy od ronda im. Jana Pawła II, przez pl. Łuczkowskiego do końca ul. Lubelskiej przy PWSZ), Uściługskiej, Przechodniej,  Kopernika (po obu stronach jezdni - od cerkwi do skrzyżowania z ul. Mickiewicza), przy placu Niepodległości (parking od strony zachodniej, najbliżej ul. Stephensona naprzeciwko bloków mieszkalnych).

Policja początkowo będzie upominać kierowców, którzy nie zastosują się do zakazu zatrzymywania. Jednak, gdy właściciel nie usunie swojego pojazdu w wyznaczonym terminie, tj. do soboty, 7 sierpnia, pojazd ten zostanie odholowany na koszt właściciela.

W sobotę, 7 sierpnia z ruchu całkowicie wyłączony zostanie kilometrowy odcinek finiszu trasy wyścigu - od ronda im. Jana Pawła II do końca ul. Lubelskiej przy PWSZ, który będzie wyznaczony specjalnymi płotkami. W tym czasie dojazd do posesji znajdujących się na tej trasie będzie zapewniony, ale wyłącznie dla osób tam mieszkających. Będzie to jednak możliwe jedynie do dnia wyścigu, czyli 9 sierpnia, do godziny 16.30, kiedy trasa zostanie całkowicie zamknięta. Pojazdy z zaopatrzeniem będą mogły wjechać w zamkniętą strefę jedynie w sobotę.

9 sierpnia, czyli w dniu wyścigu, w godzinach 17.30-19.30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek będący trasą przejazdu zawodników. W tym czasie policja i służby porządkowe będą kierować ruchem.

Kolarze wjadą do Chełma od ul. Zawadówka, a następnie przejadą przez: rondo im. R. Dmowskiego, ul. Rejowiecką, wiadukt na alei Armii Krajowej, rondo im. Jana Pawła II, ul. Lubelską, pl. Łuczkowskiego (początek pętli), ul. Hrubieszowską, rondo im. H. Lewczuka ps. „Młot", al. Żołnierzy I AWP do skrzyżowania z ul. Lwowską, al. Żołnierzy I AWP (drugi pas), rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich, ul. Żwirki i Wigury, rondo przy Chełmskim Domu Kultury, ul. Stephensona, Pl. Niepodległości (skręt w lewo w ul. 1 Pułku Szwoleżerów), ul. 1 Pułku Szwoleżerów, ul. dr Jadwigi Młodowskiej (do skrzyżowania przy cerkwi), ul. Kopernika, ul. Mickiewicza, ul. Obłońską, ul. Zielną, al. Armii Krajowej, rondo im. Jana Pawła II, ul. Lubelską, pl. Łuczkowskiego (finisz). 

Dekoracja zwycięzców odbędzie się na pl. Łuczkowskiego, gdzie zostanie ustawiona scena. Z chwilą wjazdu peletonu do miasta (godz. 18:15), drogi dojazdowe do Chełma od strony ulic: Zawadówka, Rejowiecka oraz Włodawska zostaną zamknięte aż przejadą wszyscy kolarze.

Powiat krasnostawski

Zanim kolarze dojadą na metę w Chełmie - przejadą przez powiat krasnostawski i Krasnystaw. Trasa będzie wiodła m.in. przez Wirkowice Pierwsze, Tarnogórę, Ostrzycę, Romanów, Dworzyska i Latyczów. Następnie w granicach Krasnegostawu mają pojechać ul. Borową, Kłosowskiego, Krakowskie Przedmieście, Piłsudskiego, Plac 3 Maja, Mostową i Rejowiecką. Na koniec przejadą przez Siennicę Nadolną, Krupe i Czarnoziem.

Obok starego ratusza w Krasnymstawie będzie zlokalizowana lotna premia. Kolarze mają tam być ok. godz. 17. Ulice, które są na trasie przejazdu, będą zamknięte, a potem sukcesywnie otwierane po przejeździe peletonu. Wyścig mają zabezpieczać policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy i druhowie z dwóch miejskich jednostek OSP.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parias
Parias 06.08.2021, 08:08
Pewnie, że zablokuje. A jak ma być inaczej?! Widać komuś nie w smak, że coś się w końcu u nas na wschodniej ścianie dzieje...

Pozostałe