Straż dla zwierząt w finansowym dołku

  • 29.07.2021, 09:06 (aktualizacja 29.07.2021, 09:22)
  • AN
Straż dla zwierząt w finansowym dołku
Chełmska Straż Ochrony Zwierząt znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z tym podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych podopiecznych. Bez pomocy ludzi dobrej woli stowarzyszenie może mieć poważne kłopoty.

- Tak ciężko jeszcze nigdy nie było. Brakuje rąk do pracy i osób chętnych do adopcji zwierząt. Obecne domy tymczasowe są przepełnione. Utrzymanie zwierząt w hotelach dużo kosztuje. Zbiórki stoją w miejscu. Jeśli w najbliższych dniach sytuacja się nie poprawi, nawet nie chcemy myśleć, co będzie z nami, z naszymi podopiecznymi - czytamy w dramatycznym apelu organizacji, jaki pojawił się na Facebooku. 

W straży brakuje wolontariuszy, organizacja ma też długi w klinikach i hotelach... Dlatego liczy się każda złotówka. Obecnie aktywne są trzy zbiórki na leczenie podopiecznych, można je znaleźć na platformie www.ratujemyzwierzaki.pl. Pierwsza dotyczy trzech suczek zabranych z interwencji. Pieniądze potrzebne są na hotel i behawiorystę. Kwota zbiórki to 3 tys. 500 zł. Kolejna aktywna zbiórka dedykowana jest kotce z roztrzaskaną miednicą. Na jej leczenie potrzeba aż 5 tys. zł. Niecałe 3 tys. zł stowarzyszenie musi uzbierać na leczenie zaniedbanych kotów ze świerzbem i tasiemcem.

Ogromnym wsparciem dla stowarzyszenia byłyby osoby chętne stworzyć u siebie dom tymczasowy. Organizacja nie ma swojego siedliska, nie ma gdzie trzymać podopiecznych.

- Takich domów bardzo nam brakuje. Jest sezon urlopowy, ludzie wyjeżdżają i zwierzaki do nas wracają, a my nie mamy ich gdzie umieścić - tłumaczy Natalia Feszczuk z zarządu stowarzyszenia. - Utrzymania zwierzaka w hotelu to koszt od 500 do 1000 zł. To nas pogrąża. Do tego dochodzą koszty leczenia w klinikach całodobowych, które idą w dziesiątki tysięcy złotych.

Obecnie straż ma ok. 40 podopiecznych, przyjmuje tylko zwierzęta z interwencji.


Chcesz pomóc? Wpłać datek

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

KRS: 0000413187 Bank PKO BP: 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126 Tytuł przelewu: "Sekcja Chełm"

Teraz czytane: Duże zmiany w chełmskim MOPR - trzy osoby zostały zwolnione

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe