Chełm: Śmieciowy kłopot na osiedlu

  • 28.07.2021, 08:48 (aktualizacja 30.07.2021, 07:53)
  • AN
Chełm: Śmieciowy kłopot na osiedlu
Mieszkańcy ulicy Połanieckiej nie mogli doprosić się wywozu śmieci. Odpady zalegające już nie tylko w kontenerach, ale także w ich pobliżu, zaczęły potwornie śmierdzieć. Okazało się, że spółka MPGK... miała awarię. - Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca - komentuje jedna z mieszkanek.

- Wywóz śmieci miał być w piątek. Ale nikt nie przyjechał. Telefonowaliśmy do spółki w poniedziałek, później we wtorek. Pani, której próbowaliśmy zgłosić problem, zaczęła się bezczelnie śmiać, po czym stwierdziła, że jest przecież sezon urlopowy - relacjonuje nasza rozmówczyni, mieszkanka jednego z bloków. - Spytałam ją, cóż w tym takiego śmiesznego, że śmieci zalegają i śmierdzą? Ale odpowiedzi już nie usłyszałam...

Problem zasygnalizowali nam mieszkańcy bloku przy ul. Połanieckiej 23. Upały sprawiły, że miejsce przeznaczone na kontenery zamieniło się w dzikie, śmierdzące wysypisko. Odpady nie mieściły się w śmietnikach, więc leżały obok. Przez cały weekend, jak mówią mieszkańcy, muchy i robactwo miały raj.

- Płacimy podatek śmieciowy jak każdy, więc śmieci powinniśmy mieć wywożone na bieżąco. Sezon urlopowy nie jest dla nas żadnym wytłumaczeniem, bo przecież od płacenia za śmieci żadnego urlopu nie ma - denerwuje się nasza rozmówczyni.

Odpady zostały odebrane we wtorek, po interwencji redakcji, o czym dowiedzieliśmy się od naszych rozmówców i MPGK.

- W dniu dzisiejszym zostały odebrane odpady z nieruchomości przy ul. Połanieckiej 23 w Chełmie - poinformowała nas Katarzyna Langiewicz z Biura Obsługi Spółki. - Przesunięcie terminu odbioru nieczystości spowodowane było nagłą awarią dwóch samochodów specjalistycznych przeznaczonych do ich transportu. Zdajemy sobie sprawę z powstałych niedogodności i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców.

Spółka opróżniła jednak jedynie kontenery, worki, które stały obok, zostały. Teren uprzątnął dozorca. Pracownicy MPGK wrócili na miejsce kolejnego dnia i zabrali odpady.

Czytaj również: W Chełmie zamieszkają niedźwiedzie

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe