Jest pełnia - są myśli samobójcze...

  • 27.07.2021, 11:47
  • (apm)
Jest pełnia - są myśli samobójcze...
Młoda dziewczyna uciekła z domu i groziła, że chce się zabić. Jeden 40-latek z Chełma położył się na torach, drugi groził, że się spali. Mieszkaniec gminy Leśniowice szykował dla siebie sznur i krzesło. Gdy zbliża się pełnia księżyca, krążą myśli samobójcze…

Potwierdzają to statystyki. Ratownicy medyczni podczas pełni księżyca zawsze mają więcej wyjazdów do desperatów. Tak było także w ubiegłym tygodniu.

15-letnia dziewczyna uciekła z domu. Nie było jej przez 10 dni, szukała jej policja. Wiadomo było, że nie zaginęła, bo wysyłała sms-y, że chce się zabić. Taki krzyk rozpaczy. W środę (21 lipca) po godzinie 17 w końcu namierzyła ją mama. Nie chciała wracać do domu, karetką pogotowia odwieziono ją do szpitala w obawie, że spełni swoje groźby.

Tego samego dnia około godziny 8 niedaleko dworca PKP przy ul. Kolejowej położył się na torach 40-latek. Był pod wpływem alkoholu. Chciał zginąć pod pociągiem? Ratownikom medycznym mówił, że miał myśli samobójcze, policjantów przekonywał, że  zamierzał sobie tylko poleżeć…

Natomiast w czwartek (21 lipca) około godziny 1 w nocy zdesperowany 37-letni mieszkaniec gminy Leśniowice postanowił odebrać sobie życie. Zamierzał powiesić się na strychu w miejscowym magazynie. Miał nawet przy sobie sznur i krzesło. O swoim zamiarze poinformował rodzinę. Szukali go też policjanci i strażacy. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Został przewieziony do szpitala.

Pogotowie musiało jechać na interwencję także we wtorek do 40-latka z Chełma. Około godziny 14 ratownicy otrzymali sygnał, że mężczyzna ma myśli samobójcze, nie może w nocy spać i zamierza się spalić. Zdesperowany chełmianin również trafił na obserwację do szpitala.

Czytaj również: W Chełmie pojawiają się figurki niedźwiedzi - gdzie można je zobaczyć?

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe